Analogowe systemy przeciwpożarowe – inteligentne sensory

Systemy sygnalizacji pożaru analogowe określane są również jako systemy nowej generacji. Są to systemy, które mają znacznie więcej zalet niż systemy konwencjonalne i adresowalne. Są też o wiele łatwiejsze w korzystaniu z nich. Tu nie stosuje się już czujek binarnych.

Zastosowanie analogowych systemów przeciwpożarowych SSP

precyzyjny system SSPW systemach analogowych znajdują się profesjonalne sensory. Są to tzw. inteligentne sensory, które sprawdzają zawartość dymu w powietrzu. System przypomina bardziej sieć komputerów niż zwykłą linię czujników. Serwerem tej sieci jest oczywiście centralka. Sensor jest elementem adresowalnym. Tu jednak sensor nie decyduje o alarmie (jak było w przypadku systemu klasycznego). Sensor zajmuje się mierzeniem natężenia zjawisk pożarowych – jednego lub kilku. Sensor mierzy wartości i wysyła je do centrali systemu sygnalizacji pożaru, czyli CSP. To centrala ma za zadanie porównać wartości, które otrzymała z wartościami progowymi. Wartości mierzone są cały czas i ciągle są wysyłane do centrali. Wartości progowe są zapisane w pamięci centrali. To centrala decyduje o tym, czy alarm pożarowy zostanie ogłoszony i jaki będzie rodzaj tego alarmu. Jest kilka rodzajów alarmu pożarowego – zależy oczywiście od zadymienia danego pomieszczenia. Taki precyzyjny system SSP analogowy jest w stanie pokazać dokładną lokalizację pożaru, dzięki czemu można działać bardzo szybko. Ewakuacja również idzie sprawniej, bo wiadomo, w którym miejscu jest pożar i które pomieszczenia trzeba ominąć. Systemy analogowe cieszą się największym uznaniem wśród klientów.

Są to systemy nowoczesne, które stosuje się w takich instytucjach jak banki, szkoły, szpitale, uczelnie i inne. Systemy analogowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ inteligentne sensory działają sprawnie, cały czas badając zawartość powietrza.