Aranżacja wnętrz kiedyś a dziś – drewniane krzesła i stoły

Polacy lubią drewno w swoich domach. Nie lubimy nagich cegieł, lecz drewno zawsze jest w modzie. Meble wybieramy w stu procentach drewniane, instalujemy kominek, kładziemy piękne drewniane schody. Jeszcze kilkanaście lat temu moda na drewno nie była aż tak duża.

Krzesła do jadalni w dzisiejszym stylu

krzesła do jadalniRaczej w domach zobaczylibyśmy nowoczesne kominki a nie prawdziwe. Meble były robione z różnego rodzaju sklejek i materiałów drewnopodobnych. Meble były wówczas lżejsze, ale i mniej wytrzymałe. Szafki się odrywały, drzwiczki pękały. Każde mocniejsze trzaśnięcie mogło spowodować wyrwanie się z zawiasów. Powodem inwestowania w tak niską jakość była cena. Jeszcze na początku XXI wieku byliśmy ubogim społeczeństwem. Zazwyczaj nie było nas stać na więcej niż przeciętny tryb życia. Wymiana mebli to był prawdziwy luksus. Ludzie ze wsi kupowali meblościanki, atrakcyjne krzesła do jadalni na targach, jarmarkach i giełdach. Wybierali te najtańsze, liczyło się po prostu, że jest nowe. Dziś podejście bardzo się zmieniło. Wybieramy meble z prawdziwego drewna. Krzesła są solidne, drewniane z pięknymi rzeźbieniami, a stoły z najlepszej jakości drewna. Powstydzić jakością nie mogą się i meble do salonu czy sypialni. Inwestujemy przyszłościowo, przeprowadzamy renowacje w celu uratowania starych drewnianych mebli, dbamy o to co mamy. Dziś raczej nie kupujemy sklejek i tanich zamienników drewna. Drewno stało się też tańsze, to jeden z powodów zmiany tej sytuacji. Polacy zarabiają dziś też lepiej niż jeszcze dziesięć lat temu.

 

Urządzają dom wybieramy dobre gatunkowo rzeczy. Nie chcemy urządzić szybko i tanio. Wkładamy wiele serca w wystroje mieszkań i pokoi. Staliśmy się bardziej świadomi tego gdzie żyjemy i jak chcemy żyć.