szambo ekologiczne

Audycja radiowa o szambach ekologicznych

Bardzo znana stacja radiowa z Warszawy postanowiła zrobić reportaż dla swoich słuchaczy o produktach ekologicznych. Głównym tematem audycji na prośbę słuchaczy była przydomowa oczyszczalnia ścieków. W dzisiejszych czasach jest bum na przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Szamba ekologiczne podczas radiowej pogadanki

szambo ekologiczne

Dzięki tej audycji słuchacze będą mogli się dowiedzieć nieco więcej o zarządzaniu w sposób ekologiczny swoich odpadów. Oczyszczalnia biologiczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa domowego poza granicami miasta. Słuchacze poznali jak można ułatwić sobie życie w gospodarstwie posiadając choćby zbiornik na deszczówkę. Dowiedzieli się do czego mogą wodę ze zbiornika wykorzystać. Podlewanie tą wodą pozwala zaoszczędzić pieniądze i inwestycja szybko się zwraca. Jak się okazało szambo ekologiczne nie było wszystkim znane. Można dziś niestety znaleźć jeszcze gospodarstwa, na których takich rozwiązań nie ma, co z pewnością niektórym nie mieści się w głowach. Grono posiadaczy gospodarstw domowych nie wyobraża sobie życia bez przydomowej oczyszczalni ścieków. Audycja radiowa po wyemitowaniu spotkała się w wielkim uznaniem. Słuchacze po audycji zgłaszali telefonicznie chęć do zaopatrywania się w tak niezbędne rozwiązania. Pytali o dystrybutorów oraz inne bardzo przydatne wiadomości związane z produktami ekologicznymi. Niestety znaleźli się i tacy którym nie spodobała się ta audycja. Twierdzili, że to tylko nabijanie kasy korporacjom.

Opowiadali jak to żyją na swoich gospodarstwach bez takich rozwiązań i niczego im nie brakuje z nowinek ekologicznych. Niestety nie są oni świadomi jak szambo ekologiczne mogłoby w dużej mierze przyczynić się do poprawy ich życia na gospodarstwie czyniąc je higienicznym. Uważam jednak, że takie audycje są potrzebne.

Wiele ciekawych informacji na temat szamb ekologicznych można znaleźć dodatkowo na – oczyszczalnie.radom.pl