Badanie stanu włosów

Kobiety są specjalistkami od pielęgnacji włosów, gdyż dbają o nie każdego dnia. Odpowiednio dobrane kosmetyki sprawiają, że włosy są miękkie i błyszczące, a końcówki mocne i nieposzarpane. Jednak działają też na ich niekorzyść farbując je, susząc i prostując.

Kiedy wykonać badanie w gabinecie trychologicznym?  

badanie trychologiczneNa głowie każdy zdrowy człowiek ma około kilku milionów włosów i gubi ich każdego dnia około stu. To normalna reakcja organizmu, jednak kiedy codziennie wypada nam ich kilkakrotnie więcej, to jest to sygnał ostrzegawczy. Nikt nie ma pięknych i lśniących włosów z natury, bo trzeba o nie dbać wielopłaszczyznowo, aby takie były. Na stan włosów mają wpływ dieta, styl życia i odpowiednia pielęgnacja. Aby fachowo ocenić stan włosów, należy wykonać badanie trychologiczne, które jest przeprowadzane przez lekarzy specjalistów w prywatnych gabinetach. Trycholog przy pomocy specjalnej mini kamery z opcją kilkunastokrotnego powiększenia, ogląda z bliska strukturę włosów i powierzchnię skóry głowy. Jest to bezbolesne badanie, które trwa dosłownie parę minut, a może całkowicie rozwiązać nasze problemy z włosami. Aby poprawić kondycję swoich włosów, musimy się właściwie odżywiać i unikać stresu, bo powoduje on zwiększone wypadanie włosów, lub ich szybkie przetłuszczanie. Dieta bogata w cynk, witaminę A i E z pewnością pomoże nam uporać się z problemem wypadania włosów we wczesnym etapie. Jeżeli problem będzie poważniejszy, to konieczna będzie wizyta w gabinecie trychologicznym.

Większość z nas doświadcza wzmożonego wypadania włosów w okresie jesiennym i nie jest to nic nadzwyczajnego. Jeżeli jednak sytuacja taka będzie się wydłużać, to może pomóc na trycholog, bo długotrwałe wypadanie włosów, doprowadzi do całkowitego wyłysienia.