Bezpieczna przesyłka w kopercie

Nadawanie pocztą czy za pośrednictwem firmy kurierskiej cennych przedmiotów jest dość ryzykowne, jeżeli zrobimy to w nieodpowiedni sposób. Nie bez powodu istnieje wiele rodzajów opakowań i przesyłek, które można dostosować do przeznaczenia.

Z czego są zrobione koperty bezpieczne?

koperta bezpieczna b5Myśląc o kopercie, większość osób wyobraża sobie standardową, małą, białą kopertę, do której się wkłada listy lub dokumenty. Im więcej chcemy w niej nadać, tym większy rozmiar będzie potrzebny. Jednakże poza papierowymi przesyłkami, można nadawać przedmioty o dowolnych gabarytach i niemalże nieograniczonej wadze. Wystarczy zastosować odpowiednie opakowanie, które może być z folii czy kartonu. Na szczególną uwagę zasługują opakowania foliowe, które są dostępne w kilku wariantach. Bardzo popularna jest koperta bezpieczna b5, która przeważnie służy do wysyłania cennych przedmiotów. Równie dobrze można w nich przechowywać dzienny utarg w sklepie lub poufne dokumenty. Jest to koperta, która posiada specjalne zabezpieczenia przed otwarciem przez niepowołane osoby. Zamyka się ją poprzez przyklejenie paska znajdującego się górnej części koperty. Żeby ją otworzyć, trzeba ją rozerwać lub odciąć kawałek a więc nie może się to odbyć bez widocznych śladów. Ponadto koperty bezpieczne mają zastosowaną kolejną numerację oraz specjalne kody. Również można do nich dokupić plomby zabezpieczające, które są szczególnie polecane, jeżeli chcemy w nich nadać cenny przedmiot. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej folii LDPE do produkcji kopert, są one bardzo wytrzymałe.

Na rynku znajdziemy różne formy zabezpieczeń przesyłek, ale koperta transparentna jest jedną z lepszych i tańszych, dlatego też stała się tak popularna. Z pewnością ją kupimy w placówce poczty czy w sklepach z produktami zabezpieczającymi przesyłki.