auto serwis

Bezpieczny zakup w auto serwisie

Kupno samochodu to niezwykle trudna decyzja, a etap poszukiwań może trwać bardzo długo. Gdzie szukać auta i jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi sprzedawcami? W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić sprzedający komis czy firmę.

Auto i serwis muszą być sprawdzone

lakiernikSamochody używane mogą pochodzić z nielegalnych źródeł. Dlatego zawsze zapytajmy znajomych o opinie na temat danego sprzedawcy. Zwykle wątpliwe miejsca są omijane szerokim łukiem przez kupujących. Auto serwis w mieście takim jak Białystok oferuje przeglądy samochodów kupowanych w komisach. Przed zakupem sprawdźmy zgodność danych pojazdu z tymi zamieszczonymi w dowodzie rejestracyjnym. VIN to numer, który znajduje się na karoserii – musimy go zweryfikować, aby uniknąć pojazdu pochodzącego np. z kradzieży. Auto klimatyzacja powinna poprawnie funkcjonować w samochodzie. Niemal każdy lakiernik może nam udostępnić miernik, ułatwiający sprawdzenie grubości warstwy (czy sprzedawca nie ukrywa powypadkowej przeszłości auta). Podczas transakcji z osobą prywatną, sprawdźmy jej dane i zgodność z dokumentami. Kiedy jest więcej niż jeden właściciel pojazdu, on także powinien udostępnić zgodę na sprzedaż. Dokumentem, jaki podpisujemy w momencie transakcji jest umowa kupna-sprzedaży. Powinna uwzględniać wszystkie istotne zapisy i zabezpieczać nas przed oszustem. Sprawdźmy, czy części są oryginalne, każdy model ford powinien mieć na nich fabryczne oznaczenia. Wszystkie parametry pojazdu i jego przebieg powinny wzbudzać nasze zaufanie. Jeśli liczba przejechanych kilometrów jest zaniżona, sprawdźmy, czy licznik nie był przestawiany.

Wartość auta powinna być rynkowa (można to sprawdzić w internecie), niższa wzbudzi podejrzenia ze strony urzędu skarbowego. Polisa powinna być ważna (ubezpieczenie OC), a pojazd po przeglądzie. Polecam w przypadku potrzeby skorzystania z serwisu – Serwis Auto Hobby z Białegostoku, ul. Wojsk Ochrony Pogranicza 15.