Błąd działania poduszek powietrznych

Poduszka powietrzna służy nam do ochrony przed urazami, które mogą powstać w trakcie wypadku. Jeśli na wyświetlaczu naszego kokpitu zobaczymy lampkę, która sygnalizuje nam możliwość ich uszkodzenia, to jak najszybciej powinniśmy udać się do odpowiedniego serwisu, który zdiagnozuje nam w czym leży problem.

Sensory airbag często wskazują konieczność naprawy poduszki

sensor airbag naprawaPoduszka powietrzna to dość skomplikowany mechanizm, który składa się z samej poduszki, a także z mechanizmu pompującego, zestawu czujników i komputera sterującego. Cały ten układ codziennie podczas zapalania auta dokonuje diagnozy systemu, której celem jest wykrycie ewentualnej nieprawidłowości w jego działaniu. Często jeśli zapali nam się sensor airbag naprawa systemu poduszek powietrznych będzie konieczna. Nie zawsze jest to poważna awaria, gdyż niekiedy to po prostu niedziałający czujnik lub nieodpowiednie napięcie zasilające, niemniej nie powinniśmy tego sygnały bagatelizować. Zazwyczaj żółta lampka sygnalizująca błąd poduszek powietrznych będzie oznaczała, że one po prostu nie zadziałają w momencie, gdy będziemy ich najbardziej potrzebować. W profesjonalnych warsztatach, które zajmują się poduszkami uzyskamy odpowiedź na pytanie co boli nasze poduszki powietrzne. Sama naprawa może okazać się nawet niezbyt kosztowna, a najczęściej taką się okazuje. Naprawa oczywiście polega na wymianie uszkodzonych elementów, a nie naprawie ich bezpośrednio.

Rozsądne podejście warsztatów w zakresie naprawy airbagów daje nam możliwość korzystania z poduszek gdy będziemy ich najbardziej potrzebować, czyli podczas wypadku. Poduszko powietrzne to już standard w samochodach, więc szkoda, żebyśmy z własnej woli z nich rezygnowali. Wizyta w warsztacie naprawdę jest w tym przypadku tego warta.