Bużuteria z włoskim szkłem murano

Oryginalne szkło Murano to produkowane według tradycyjnej sztuki ozdobne szkło. Sposób produkcji oparty na niskich temperaturach pozwala na łączenie go z delikatnymi kruszcami jakimi są złoto i srebro. Dzięki temu można je spotkać w pięknych wisiorkach, bransoletkach i kolczykach.

Do biura w szkle Murano

szkło muranoMisterne, kolorowe szkiełka pochodzące z włoskiej wyspy Murano zostały docenione przez miliony kobiet na całym świecie. Piękne wisiorki z plastrów oprawionych w srebro to obowiązkowa pamiątka z wakacji w tym pięknym regionie. Jednak jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na spędzenie kilku dni wśród włoskich wysepek, koniecznie powinien poszukać wśród jubilerów online biżuterii zdobionej tym niemalże kruszcem, bo szkło murano jest najdroższym szkłem na świecie. Technika zdobnictwa sięga XIII wieku i wciąż podlega ręcznej obróbce. Zwłaszcza cięcie oraz szlifowanie pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego efektu. Dlatego nawet bransoletki złożone z kilku modułów zdobionych ręcznie wykonanymi kulami ze szkła Murano są niepowtarzalne i nigdy nie będą identyczne. To samo dotyczy ozdób osadzanych w pierścionkach czy na kolczykach. Z racji swojego artystycznego charakteru ozdoby ze szkłem Murano najlepiej pasują do dziennych stylizacji. Duże formy odżywią stonowane sukienki oraz dodadzą kobiecego uroku mięsistym swetrom w ponure, jesienne dni. Natomiast wspomniane modułowe bransoletki w żywych zieleniach i niebieskościach doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie prostej stylizacji z dżinsami.

Chociaż wiele sklepów internetowych oferuje biżuterię określaną jako szkło Murano, trzeba mieć się na baczności. Coraz częściej tak nazywane są szkiełka produkowane podobną metodą, jednak nie mające nic wspólnego z włoską wyspą. Dlatego przed zakupem koniecznie trzeba spytać o certyfikat autentyczności.