ekspertyzy budowlane

Coraz mniejsze zainteresowanie ekspertyzami budowlanymi

Od dawna nie było już takiego kryzysu w mojej branży. To się stało niemal z dnia na dzień i było opłakane w skutkach. Zacząłem poważnie martwić się o przyszłość swoją i swojej rodziny. Zwykle takie rzeczy nadchodziły stopniowo, a tu jednego dnia mam ciągłość zleceń.

Ekspertyzy budowlane wykażą wszelkie nieprawidłowości

ekspertyzy budowlaneNastępnego zaś nikt nie chce ode mnie niczego. Wiedziałem, że zaczęła się walka o przetrwanie. Termowizja przez jakiś czas nie będzie zapewne wykonywana przy budowie nowych domów, o ile ktoś w ogóle będzie budował teraz nowe domy. Certyfikaty energetyczne nagle przestały być potrzebne ludziom. Z jednej strony się nie dziwiłem – w gruncie rzeczy nikt tego nie potrzebował, ludzie kupowali to by uspokoić swoje sumienie, że zrobili wszystko tak, jak powinno być zrobione. A to, że zapłacili robotnikom znacznie mniej niż powinni przez co instalacje zapewne będą działały znacznie krócej niż powinny to już inna sprawa. Oczywiście ekspertyzy budowlane w Krakowie powinny to wykazać, ale w czasie kryzysu nikt nie będzie czegoś takiego robił, no chyba że wejdzie ustawa nakładająca konieczność wykonania takiej usługi przy budowie domu. Choć Kraków był sporym miastem, to jednak był tu delikatny przesyt ludzi zajmujących się tym samym biznesem który ja prowadziłem. Nie było tu wcale tak kolorowo jak mogłoby się zdawać.

 

Niektórzy ludzie myślą o mojej pracy jak o podjechaniu samochodem, popatrzeniu chwilę na ścianę i zainkasowaniu setek złotych. Tu naprawdę nie o to chodzi. Nie wykonywanie żadnych ekspertyz może skończyć się tragicznie dla osób mieszkających w domu.