ogrzewanie na podczerwień

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

Wiele osób spotkało się z różnymi rodzajami ogrzewania domu, nie tylko tradycyjnym ogrzewaniem centralnym. Jednym z nich jest ogrzewanie na podczerwień. Prawie każdy słyszał, lecz nie każdy wie, co to jest, jak działa i czy w ogóle warto jest inwestować w ten rodzaj ogrzewania swojego własnego domu.

Ogrzewanie na podczerwień jest konwekcyjne

ogrzewanie na podczerwieńZacznijmy od tego, jak działa takie ogrzewanie na podczerwień. Ten sposób ogrzewania jest tak zwanym ogrzewaniem konwekcyjnym, jednak nie każdemu coś to mówi. Przez specjalne panele grzewcze na podczerwień są emitowane fale elektromagnetyczne i tu dla zaskoczenia, nie ogrzewają one powietrza w pomieszczeniu, lecz przedmioty, które się w nim znajdują, jak na przykład stoły, kanapy, krzesła, a także ludzi. I to właśnie te przedmioty (lub ludzie) emitują te ciepło, dzięki temu w czasie zimy jest cieplutko w naszym domu. Wiele osób decyduje się na ten sposób pozyskiwania energii cieplnej nie ze względu na rodzaj ogrzewania, lecz na estetykę. Grzejniki na podczerwień potrafią być naprawdę estetyczny i mieć zróżnicowany wygląd, z tego względu dopasują się do każdego wnętrza, zarówno tego klasycznego, jak i nowoczesnego. Grzejniki na podczerwień nie są częścią układu centralnego ogrzewania, a działają dzięki energii elektrycznej. Więc również ich montaż jest o wiele prostszy. W Katowicach można spotkać połączenia grzejników tego typu i klimatyzację. W Wodzisławiu Śląskim klimatyzacja działająca razem z panelami jest popularna. Mamy tu zarówno chłód latem, jak i ciepło zimą. Jak widać, grzejniki na podczerwień nie są, czym strasznym i nowym, czego można by się było bać.

Jest to energooszczędne rozwiązanie, które zadba o straty energii szczególnie tej cieplnej, ale i również zużywa mało energii elektrycznej, co także jest dużą zaletą tego systemu ogrzewania.

Więcej o ogrzewaniu na stronie http://www.twojaekoenergia.com