Dlaczego zwyrodnienie stawów kolanowych jest coraz popularniejsze?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi mało aktywny tryb życia. Choć z jednej strony siłownie i kluby fitness wciąż zyskują nowych klientów, to jednak gdy zobaczymy, jak życie tych osób wygląda poza czasem spędzonym na treningu, to zauważymy, że jest to głównie przebywanie w pozycji siedzącej. W takiej sytuacji nawet codzienny godzinny trening nie zniweluje wszystkich szkodliwych efektów siedzenia.

Rozpowszechnianie się zwyrodnienia stawów kolanowych

zwyrodnienie stawów kolanowychJak wspomniano powyżej, dzisiaj coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Wiąże się to z wieloma problemami zdrowotnymi, które dotykają takich osób. Jedną z chorób, która z tego powodu staje się coraz bardziej popularna jest zwyrodnienie stawów kolanowych. Chrząstka znajdująca się w tych stawach wymaga ruchu, aby była w stanie odpowiednio się odżywić. Pozycja siedząca i bezruch powoduje, że nie ma ona odpowiedniego ukrwienia i nie są do niej dostarczane substancje odżywcze. Dlatego też rozpoczyna się w niej proces zwyrodnieniowy. Często nie jesteśmy w stanie określić kiedy dokładnie zaczyna się taki problem, ale z pewnością w pewnym momencie odczujemy jego konsekwencje. Zazwyczaj pierwszymi objawami tej choroby są bóle stawów kolanowych, a także występujące w nich trzeszczenia i przeskakiwania. Jeżeli więc zauważymy u siebie takie objawy, to warto nie ignorować ich i jak najszybciej udać się do specjalisty, który pomoże nam podjąć działania, które spowolnią postęp tego procesu.

Podsumowując, jedną z chorób, która staje się coraz bardziej popularna z powodu siedzącego trybu życia jest choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych. Jest to choroba postępująca, dlatego jeżeli tylko zauważymy u siebie objawy, które mogłyby świadczyć o jej rozwoju, warto jak najszybciej udać się do specjalisty, który pomoże nam podjąć odpowiednie działania.