Długie suknie ozdobione broszką

Czasami tak jest, że wchodzi do naszego życia pewna niezrozumiała moda, która przemija równie szybko, jak powstała. Po każdej jednak pozostają jednak pewne elementy, które trwają przez długie lata, aby móc o sobie znowu przypomnieć na większą skalę. Czy ktoś z nas pamięta broszki? Nosiły je zapamiętale nasze babcie. I oto stały się znowu wielkim hitem.

Broszka hitem tego sezonu

sukienka z modną broszkąWiele lat temu, kiedy nasze babcie, albo może nawet prababcie cieszyły się swoimi młodzieńczymi latami, w ówczesnej modzie ważnym elementem biżuteryjnym były broszki. Słuch o nich na jakiś czas potem zaginął. Oczywiście pojawiały się nie śmiało pod różnymi postaciami, jednak nigdy nie były takim krzykiem mody jak obecnie. Na ten moment sukienka z modną broszką jest niezbędnym elementem wizerunku starszych, ale też młodszych pań i to na różne okazje. Zupełnie niespodziewanie broszki zakrólowały na studniówkach. Młode panny wybitnie upodobały sobie długie, proste, eleganckie suknie, których jedyną ozdobą jest broszka. Co ważne, broszki współczesne mocno różnią się od ich poprzedniczek sprzed lat. Przybierają bowiem najróżniejsze kształty i ozdobione są rozmaitymi odcieniami kamieni. Najchętniej kupowane broszki do sukien mają kształty kwiatów oraz zwierząt. Wśród tych ostatnich dominują koty, które zresztą stały się dość często przewiającym się motywem w naszym  życiu. Trudno przewidzieć, czy broszki odnajdą równie ważne miejsce w kolejnym sezonie. Na ten moment jednak są wielkim krzykiem mody.

Broszka jako elegancka biżuteria, którą nosiły nasze babcie i prababcie, z bliżej nieokreślonych przyczyn stała się wielkim krzykiem mody. Naczęściej przypina się ją do eleganckich, długich sukni, które królują głównie wśród maturzystek na balach studniówkowych.