Dobre internetowe sklepy akwarystyczne

 

Jako dziecko zawsze miałam jakiegoś zwierzaka. Nie mówię o psie, który był traktowany jak członek rodziny. Miałam też coś swojego – chomiki, świnkę morską, królika, nawet papużki. Bardzo lubiłam się zajmować nimi wszystkimi. Sprzątałam im klatki, karmiłam, bawiłam się z nimi.

Łatwo znaleźć sklepy akwarystyczne online

sklep akwarystyczny onlineMiałam również akwarium z rybkami. Lubiłam patrzyć jak pływają za moim palcem, kiedy dotykałam nim akwarium. Uspokajał mnie cichy szum filtra, lampka w akwarium zawsze się paliła. Rybek nie można dotknąć i pobawić się z nimi jak ze świnką morską, ale to właśnie one zostały ze mną do tej pory. Nie mam już tamtego akwarium. Od tamtego czasu miałam już chyba trzy. Teraz na komodzie stoi duże ponad stulitrowe. Hodowla rybek akwariowych stała się moim hobby. Akwarium jest wyposażone we wszelki niezbędny sprzęt – filtr, pokrywę z oświetleniem imitującym światło słoneczne oraz grzałki. Sklep akwarystyczny online, z którego korzystam ma akcesoria dobrej jakości w przystępnej cenie. Kupuję u nich również pokarm dla moich rybek. Mam w akwarium żywe rośliny, które również potrzebują odpowiednich witamin i nawozów, które także kupuję online. Moje akwarium jest wielogatunkowe. Cały czas trzymam się zasady, że na litr akwarium przypada centymetr ryby. Nie chcę, żeby rybki żyły w tłoku. Mam dwa glonojady, które zajmują się czyszczeniem akwarium na bieżąco. Na dnie żyje sobie też para pielęgnic. Po środku dumnie pływają brzanki i tęczanki neonowe. Górę zarezerwowały sobie szczupieńczyki pręgowane.

Moje rybki są towarzyskie i nie podgryzają sobie nawzajem płetw. Miałam już wiele gatunków, ale te które mam obecnie najlepiej się ze sobą dogadują. Kilka lat temu kupiłam kilka książek o akwarystyce, korzystam ze zdobytej wiedzy i stale staram się ją pogłębiać.