Dobroczynne działanie soku jabłkowego

Jak powszechnie wiadomo, sok jabłkowy jest niezwykle zdrowy. Posiada wiele witamin i minerałów, które mają zbawienny wpływ na organizm. Picie soków owocowych dostarcza organizmowi ogromną dawkę witamin, dlatego warto po nie sięgać każdego dnia. Bogactwo witaminy C wspaniale wpływa na układ odpornościowy.

Dlaczego warto wybierać naturalne soki?

naturalny sok jabłkowyWarto wybierać soki pozbawione sztucznych dodatków i konserwantów. Najzdrowszym wyborem są naturalne soki. Naturalny sok jabłkowy zawiera dokładnie taką ilość potasu, co samo jabłko. Potas ma dobroczynne działanie na serce. Sok zachowuje smak i aromat jabłek, dzięki tłoczeniu na zimno. Sok taki jest nieklarowany, zostaje poddany jedynie pasteryzacji. Sok jest mętny i zawiera naturalny miąższ. Naturalny miąższ podnosi walory zdrowotne. Do soku nie jest dodawany cukier. Naturalny sok jabłkowy posiada wysoką zawartość witaminy C, żelaza, magnezu, miedzi i krzemu. Jego picie świetnie działa przy różnych niedoborach. Warto spożywać go każdego dnia. Sok jabłkowy świetnie oczyszcza organizm, dlatego warto go stosować, będąc na diecie. Osoby będące na diecie sokowej sięgają często właśnie po sok jabłkowy ze względu na jego odchudzające właściwości. Sok jabłkowy przyspiesza metabolizm i pozytywnie wpływa na odkwaszanie organizmu. Szklanka soku dziennie to niezwykle optymalna dawka, dzięki której pokryje się 1 z 5 porcji zapotrzebowania na owoce i warzywa.

Sok jabłkowy ma niesamowite działanie na organizm. Zawarty w nim błonnik pokarmowy zapewnia prawidłowe trawienie i odpowiednią pracę jelit. Sok jabłkowy to doskonałe źródło antyoksydantów, które działają na wolne rodniki, aby opóźnić procesy starzenia. Sok jabłkowy ma niski indeks glikemiczny, przez co zapobiega napadom głodu i daje poczucie sytości.