Dobry podgrzewacz do domu

Podgrzewacze do wody to bardzo wygodne urządzenia, przede wszystkim  z racji ich kompaktowych rozmiarów. Wielu posiadaczy podgrzewaczy, w szczególności przepływowych, uważa iż nie są one jednak zbyt wydajne, i zazwyczaj generują większe koszty energii elektrycznej. Producenci podgrzewaczy od dawna próbują więc wprowadzać do sprzedaży lepsze, znacznie mniej energożerne urządzenia.

Energooszczędny podgrzewacz przepływowo-kanałowy

wydajny podgrzewacz do wodyProblemem ogrzewaczy wody jest zazwyczaj grzałka, która służy do ogrzewania tylko jednego kanału przez który płynie woda. W oczywisty sposób powoduje to duże zużycie energii elektrycznej, i zmniejsza wydajność urządzenia, choć umożliwia zachowanie bardzo kompaktowych gabarytów urządzeniu. Nowoczesny, wydajny podgrzewacz do wody nie ma takich mankamentów, gdyż jedna grzałka służy tam do ogrzewania trzech kanałów, przez które przeprowadzany jest strumień wody. Oznacza to iż ciepło generowane przez grzałkę kierowane jest w całości do wody, a tym samym wytracane w znacznie mniejszym stopniu. Straty ciepła są minimalne, więc ten rodzaj ogrzewacza jest uznawany za najwydajniejszy wariant jaki można obecnie dostać. Co więcej, ogrzewacz ma wbudowany regulator temperatury, który pozwala użytkownikowi w sposób prosty i szybki dostosować do własnych potrzeb poziom grzania ogrzewacza.

Tego typu ogrzewacze nie są znacznie droższe niż standardowe warianty, choć niekiedy trzeba trochę poszukać ich w ofertach sklepów i producentów, by znaleźć modele o wysokiej wydajności. Nie są również o wiele większe niż miniaturowe ogrzewacze przepływowe, i mogą być montowane w każdym obiegu wody równie łatwo i bezproblemowo, w każdym miejscu w którym jest wystarczająco przestrzeni by takowy ogrzewacz założyć na zawór czy rurę.