białe łóżeczko

Drewno, bawełna i wiklina – naturalne surowce w akcesoriach dla dzieci

Obecnie coraz bardziej modny staje się trend na wykorzystanie ekologicznych materiałów i używanie surowców naturalnych. Widoczne jest to głównie w artykułach dla dzieci.

Białe drewniane łóżeczko – klasyka!

białe łóżeczkoIstnieje wiele sklepów internetowych i stacjonarnych specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów. Największą grupę stanowi łóżeczko drewniane, sprzedawane do samodzielnego montażu, w różnych kolorach. Białe łóżeczko może być nieco droższe niż naturalne, z racji ceny farby używanej do malowania – musi ona być odpowiednio atestowana. Drewno jest bardzo wdzięcznym surowcem pozwalającym na wszechstronne zastosowanie. Wykonuje się z niego zabawki dla dzieci (m.in. takie do pchania czy ciągnięcia), klocki, puzzle 3D. Wiele instrumentów przeznaczonych dla najmłodszych jest produkowane właśnie z drewna, a nie wszechobecnego plastiku. Wózki wiklinowe i meble z tego surowca pokazują, jak wiele jest możliwości wykorzystania go w branży dziecięcej. Pościele dla niemowląt dostępne w sklepach dziecięcych są uszyte ze 100% bawełny – naturalna tkanina jest zdrowa i bezpieczna dla dziecka. Rodzice wolą więcej wydać i mieć pewność, że materiały nie będą uczulać i szybko się zużywać. Szczególnie ważne jest to dla rodziców małych alergików, gdzie ogromne znaczenie ma jakość materiałów i łatwość utrzymania ich w czystości. Wózek dla lalki jako jedna z wielu zabawek ulubionych przez dzieci, może także mieć zastosowane elementy z drewna czy wikliny. Ten fakt sprawia, że prezentuje się oryginalnie, jednak cena jest przez to wyższa.

Warto pamiętać o możliwości odsprzedania wózka lub innej zabawki na aukcjach internetowych w momencie, gdy nasza pociecha z nich wyrasta. Możemy też przekazać ją znajomym, którzy mają młodsze dzieci, lub podarować potrzebującym dzieciom.

Więcej informacji o produktach z naturalnych materiałów dla dzieci na stronie: www.jagodkowakraina.pl