Drewno tanieje

 

Sezon zimowy już zapasem czas więc brać się do pracy, gdyż prognozy zapowiadają bardzo sroga zimę. Najważniejszym elementem o który muszą zadbać mieszkańcy domów jednorodzinnych jest na pewno dobre uzupełnienie zapasów opału a najbardziej popularne w tym sezonie jest drewno kominkowe.

Dobre drewno z Rybnika

tanie drewno kominkowe z RybnikaJak pokazują statystyki coraz więcej osób chętnie zamiast dużych pieców ogrzewających dom montuje mniejsze kominki. Sprawia to że można bardzo szybko rozpalić ogień, który bez problemu można utrzymywać przez cały dzień dzięki najnowocześniejszym technologiom. Również samo drewno do kominka jest tańsze niż tradycyjny węgiel, który również ciężko jest wrzucić by go magazynować. Drewno przyjeżdża do nas już pocięte gotowe do wrzucenia do ognia. Cały trend na tego typu palenie spowodowało tanie drewno kominkowe z Rybnika, które okazało się być bardzo mocno kaloryczne z racji czego na ogrzanie średniej wielkość domu przez cały dzień wystarcza zaledwie 10 kawałków standardowego drewna. Stanowi to bardzo dużą konkurencje dla dostawców węgla i szybko zyskuje sobie wielu zwolenników. W tym sezonie ponad 30% mieszkańców Rybnika postanowiło zainwestować w nowe kominki i samemu wypróbować rewelacyjne drewno. Samo drewno pochodzi z bardzo starych lasów które trzeba było wykarczować, ale ktoś wpadł na pomysł by zrobić z niego drewno kominkowe, gdyż ma bardzo mocno zbite włókna drewna i łyka wewnątrz struktur, co stanowi o wysokiej jego klasie.

Jest to odkrycie na miarę roku w naszym regionie. Stary las, który każdy uważał za niepotrzebny a wręcz zbyteczny i przeznaczony do wycinki okazał się źródłem niesamowitego dochodu dla miasta. Drewno z Rybnika szybko zyskuje na popularności i o jego dostawy zaczęły upominać się inne firmy z sąsiednich miast.