Efektywna izolacja na fundamentach

 

Woda to potężny żywioł, który może nam zagrażać na wiele różnych sposobów. Jeśli budujemy swój wymarzony dom to również powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że woda może stanowić dla budynku spore zagrożenie. Często słyszy się o stosowaniu specjalnych izolacji przeciwwodnych. Najczęściej jednak jest tak, że budowlańcy stosują jedynie izolacje poziomą na fundamentach. 

Skuteczna ochrona fundamentów

izolacje przeciwwodne warszawaFundamenty budynków wykonane są z litego betonu. Nie ma tutaj pustaków ani też żadnych innych materiałów budowlanych. W związku z tym wydawać by się mogło, że fundamenty są niezwykle odporne a ich uszkodzenie jest naprawdę trudnym zadaniem. Jak się jednak okazuje te elementy budynków mogą chłonąć wodę niczym gąbka. W efekcie cząsteczki wody mogą przedostawać się nawet do ścian, które znajdują się powyżej fundamentów. W czasie zimy może dochodzić tutaj do zamarzania i pękania fundamentów. W związku z tym warto zdecydować się na izolacje przeciwwodne Warszawa jest zaś jednym z tych miast, w którym z łatwością znaleźć można sprawdzone firmy, które na co dzień zajmują się tworzeniem tego typu izolacji. W przeszłości bywało tak, że do izolacji stosowano głównie lepik. Jednak okazało się, że jest to materiał zbyt mało skuteczny i dodatkowo szkodliwy. Obecnie więc zastępuje się go coraz częściej specjalną folią o bardzo dużej grubości i wytrzymałości na wiele czynników.

Ogólnie rzecz ujmując tworzenie hydroizolacji to bardzo ważna kwestia. Jeśli ją pominiemy to z pewnością to pominięcie odbije nam się czkawką. Na ten moment stosuje się na fundamentach zarówno izolację poziomą jak i pionową. Chodzi o to, że cząsteczki wody mogą wdzierać się do wnętrza fundamentów również z boku. Dlatego warto stosować takie materiały, które temu zapobiegną.