Efektywne nawozy w płynie

Od bardzo dawna słyszy się o tym, że najlepsze produkty do nawożenia gleby to te, które są w pełni naturalne. W związku z tym bardzo dużo osób w swoich ogrodach stosuje obornik czy też kompost. Od jakiegoś czasu w sklepach ogrodniczych napotkać możemy również nieco bardziej efektywne nawozy, których stosowanie sprawi, że nasze plony będą o wiele większe.

Skuteczne nawozy naturalne

nawozy organiczne w płynieNawozem, o którym mowa we wstępie jest oczywiście biohumus, który określany jest również jako wermikompost. Ten typ nawozu pozyskuje się w sposób zupełnie naturalny. Jeśli nie mamy możliwości zakupienia tego typu nawozu to możemy go zacząć produkować samodzielnie. W tym celu konieczne będzie zbudowanie kompostownika oraz umieszczenie w nim dżdżownic kalifornijskich. Organizmy te produkują biohumus w swoim przewodzie pokarmowym. Jeśli chodzi o nawozy organiczne w płynie to biohumus jest uznawany za najbardziej skuteczny ze wszystkich dostępnych w sklepach ogrodniczych. Od jakiegoś czasu nawóz ten jest dostępny w praktycznie każdym sklepie ogrodniczym. Mówiąc o tym nawozie warto zaznaczyć, że oprócz tego, że jest on w stanie skutecznie stymulować wzrost roślin to dodatkowo chroni te rośliny przed zachorowaniem. Jak widać jest to więc preparat niezwykle wartościowy. Rośliny uprawiane w oparciu o biohumus są niemalże zupełnie pozbawione metali ciężkich. Spożywając plony z takich roślin możemy więc mieć pewność, że mamy do czynienia z produktami rolnymi, które są w pełni naturalne i ekologiczne.

Wspomniany wcześniej nawóz jest preparatem bardzo łatwo przyswajalnym przez rośliny. W sklepach występuje on w wersjach zarówno w płynie jak i w formie sypkiej. Ta druga opcja to biohumus w postaci granulatu lub też koncentratu. Tenże nawóz naturalny z powodzeniem możemy stosować również w roślinach doniczkowych.