Estetyka koszy na ulicach

Kampania wyborcza to bardzo skomplikowana i pełna rozmaitych zawiłości procedura, która nierzadko, a wręcz często przejawia się występowaniem w jej trakcie nieprzewidzianych problemów logistycznych. Będąc członkiem sztabu wyborczego podczas przygotowywania wyborów na burmistrza, miałem bezpośredni wgląd w sytuacje, która mogła doprowadzić do zmiany przewidywanej władzy politycznej w mieście.

Estetyka koszy kluczem do sympatii

estetyczne kosze uliczneZaczynając swoją pracę w sztabie wyborczym naszego ukochanego kandydata, nigdy nie spodziewałbym się jak ogromne i potencjalnie katastrofalne skutki mogą mieć na pozór zwyczajnie i całkowicie codzienne zdarzenia oraz przedmioty. Jednym z głównych założeń naszej kampanii wyborczej było upiększenie i unowocześnienie naszego miasta, przy równoczesnym zachowaniu jego tradycji i zwyczajowego ducha. Cała akcja była niezwykle precyzyjnie zaplanowana i skoordynowana z rozmaitymi wydarzeniami, które wiązały się tematycznie bądź praktycznie z punktami programu. Jednym z momentów, które okazały się krytyczne dla naszej kampanii okazała się z pozoru i na pierwszy rzut oka zwyczajna wizytacja na jednym z osiedli naszego miasta. Nasz kandydat będąc tam stanął w obliczu niełatwego pytania, pokazano mu stary zniszczony kosz na śmieci, z którego wysypywały się przez dno śmieci. Pytanie do niego brzmiało czy zostaną zainstalowane estetyczne kosze uliczne, które będą spełniały swoją funkcję i będą odpowiednio pasowały do klimaty obszaru. Brak odpowiedzi został poczytany negatywnie, lecz szybkie poprawki odnośnie pojemników na odpady, które będą wytrzymałe, ładne oraz niedrogie zostały wprowadzone w program wyborczy.

 Wybory okazały się sukcesem, a wprowadzone zmiany odnoście koszy na śmieci stały się głównym powodem zwiększenie liczby wyborców, którzy zdecydowali się zagłosować na naszego kandydata. Wyborcy to bardzo wymagający i niezwykle wybredni ludzie, którzy swoja sympatię potrafią zamienić na nienawiść, bez zastanowienia, w ciągu kilku zaledwie dni, a czasem nawet godzin.