farba do malowania dachu

Farba do malowania dachu – ile jej kupić?

Remont domu to poważna inwestycja. Zwłaszcza, gdy wiąże się nie tylko ze zmianą płytek w kuchni i łazience czy malowaniem ścian. W wielu budynkach jednorodzinnych konieczne może być ocieplenie elewacji i strychu oraz malowanie dachów. Aby taka inwestycja nie przekroczyła naszego domowego budżetu, warto dokładnie ją zaplanować. Jak to zrobić?

Farba do malowania dachu musi być odpowiednia

farba do malowania dachuRenowacja pokryć dachowych to zadanie, które warto zlecić profesjonalnej firmie dekarskiej. Malowania można podjąć się samodzielnie, ale jest to trudne zadanie, które wymaga znajomości technik oraz zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Samodzielne malowanie dachów często kończy się złym oczyszczeniem powłoki, nie zabezpieczeniem jej przed działaniem czynników zewnętrznych, co sprawi, że nałożona farba szybko zacznie odpryskiwać, dachówka pękać, a na stali pojawiają się duże ogniska rdzy. W budżet remontu dachu należy wliczyć nie tylko koszt usługi, ale także zakup farb, rozpuszczalników, impregnatów zabezpieczających przed korozją oraz narzędzi malarskich (profesjonalne firmy często takie narzędzia dostarczają). Aby sprawnie wykonać inwestycję niezbędna jest gruntująca i nawierzchniowa godna polecenia farba do malowania dachu. Warto dokładnie obliczyć ich ilości, aby nie dokupować lakieru w trakcie malowania, co przedłuży prace i może powodować problemy z dobraniem idealnego koloru.

Malowanie dachówki warto więc rozpocząć od obliczenia ilości potrzebnej farby. Jak to zrobić? Należy wziąć pod uwagę grubość suchej powłoki, kształt dachu oraz wybraną metodę (malowanie natryskowe wymaga mniej farby, ale jest niedokładne).