Filtry powietrza w halach przemysłowych

Praca na halach przemysłowych nierozerwalnie łączy się z obcowaniem z wieloma pyłami i zanieczyszczeniami. Aby wyeliminować ten problem, stosuje się specjalne systemy filtracyjne, projektowane tylko i wyłącznie na potrzeby przemysłu. Odpowiednio zamontowane filtry i systemy odciągów mogą pochłaniać wiele zanieczyszczeń, co ma wpływ nie tylko na zdrowie pracowników, ale także środowisko naturalne.

Filtrowanie zanieczyszczeń w środowisku przemysłowym

filtry powietrza przemysłoweDzięki wysokiej chłonności pyłowej, możliwe jest usuwanie wielu metrów sześciennych pyłu, będącego produktem ubocznym wytwarzania wielu elementów na hali danego zakładu. Filtry powietrza przemysłowe to także elementy, mogące mieć długą żywotność. Oznacza to, iż tego typu filtr może nie tracić swoich pierwotnych właściwości fizycznych nawet kilka miesięcy po zamontowaniu. Dobre wykonanie filtra wspomaga chłonność, która nie zanika z czasem, lecz utrzymuje się na równie wysokim poziomie przez cały okres eksploatacji. Budowa filtrów może mieć wpływ także na dość niskie stałe koszta eksploatacyjne. Wymiana zużytego filtra zajmuje niewiele czasu, a jego kompaktowa budowa może pozwalać na sprawny montaż w dedykowanym konkretnemu modelowi miejscu. Dobranie filtra do elementu odciągowego też nie jest trudne. Pomagają nam w tym symbole, dzięki którym jesteśmy w stanie szybko wybrać odpowiedni rodzaj filtra do instalacji odciągającej pył w zakładzie.

Filtry mogą mieć różną budowę w zależności od tego, gdzie chcemy je zamontować. Jesteśmy wtedy w stanie wybrać zarówno filtry harmonijkowe, jak i podłużne, które łatwo są osadzane we wszelkiego rodzaju owalnych elementach odciągu. Do popularnych typów zaliczymy modele patronowe, używane podczas szlifowania, śrutowania czy spawania wielu rodzajów materiałów.