Funkcjonalne drzwi z okienkiem

 

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów drzwi. Najpowszechniejszy podział to podział na drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Kolejne rodzaje to drzwi antywłamaniowe czy też energooszczędne. Jeśli chodzi o materiał, to również znajdziemy wiele różnych opcji. Drewno, szkło, aluminium, stal i inne, oraz ich rozmaite kombinacje.

Gdzie stosuje się drzwi z oknem podawczym?

praktyczne drzwi z oknem podawczymSpecyficzną i mało popularną odmianą drzwi są te wyposażone w okienko podawcze. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie obsługuje się klientów, w tym wieczorami oraz nocą. Ich najważniejszą cechą jest ochrona pracownika. Z jednej strony takie drzwi uniemożliwiają dostęp osobom niepowołanym, z drugiej natomiast pozwalają na przekazanie towarów, pieniędzy i dokumentów. Praktyczne drzwi z oknem podawczym wykorzystuje się na przykład w aptekach czy archiwach. Z reguły są to drzwi antywłamaniowe, produkowane na wymiar. Powszechnie wykorzystuje się do ich produkcji stal, jednak tworzone są też z innych materiałów. Mogą posiadać dodatkowe udogodnienia, takie jak rozkładana półeczka pod okienkiem, która umożliwia położenie na niej tymczasowo różnych przedmiotów. Kolejnym wartym uwagi elementem jest zasuwana roleta – jej zastosowanie sprawia, że nie ma możliwości, aby podejrzeć, co dzieje się w danym pomieszczeniu ani nawet czy w ogóle ktoś w nim jest. To także jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa pracownika oraz dbania o towar czy cenne zbiory, kryjące się za tymi drzwiami.

Drzwi z oknem podawczym montuje się tylko w określonych miejscach, ponieważ rzadko są one potrzebne. Tam jednak, gdzie mają rację bytu, stanowią jeden z ważniejszych elementów zapewniania bezpieczeństwa w obiekcie, a przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa pracownika, który zajmuje się obsługą klientów.