Gdzie używa się siatek sportowych?

 

W obiektach sportowych często wykorzystuje się różnego rodzaju siatki. Służą one zarówno do zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony użytkowników hali czy boiska, a także podczas wielu gier zespołowych. Mogą funkcjonować także jako ogrodzenie boiska, czy do wydzielania przestrzeni na hali sportowej. 

Różne rodzaje siatek do obiektów sportowych

siatki sportoweObiekty sportowe wymagają wielu akcesoriów, aby korzystanie z nich było bezpieczne oraz komfortowe. Przykładowo, boiska do piłki nożnej często otoczone są siatką. Wszystko po to, aby piłki nie wypadały na zewnątrz, tylko zostawały na boisku. Lecąca z dużą prędkością piłka mogłaby uderzyć niczego nie świadomego przechodnia. Dzięki zastosowaniu elastycznych siatek zarówno ludzie poza, jak i na boisku, będą bezpieczniejsi. Takie siatki sportowe wykonane są ze specjalnego materiału, który jest na tyle giętki, że zatrzymuje piłkę, a nie odbija ją. Dlatego spada ona w miejscu bezpiecznym, z dala od ludzi. Poza tym, siatki te są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nawet przy intensywnej eksploatacji potrafią przetrwać przez długi czas. Siatki wykorzystywane są też na zamkniętych obiektach sportowych, takich jak hale. Służą do oddzielania stref, wydzielania mniejszych boisk, na przykład podczas lekcji wychowania fizycznego, kiedy na hali znajduje się więcej grup uczniów. To także materiał służący do wytwarzania akcesoriów sportowych. Siatka służy do gry w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną, jako element bramki.

Siatka sportowa wykonana jest ze specjalnego materiału, który odporny jest na wiele czynników. Jest bardzo wytrzymała, opiera się uszkodzeniom mechanicznym, a także nie jest wrażliwa na działanie substancji chemicznych czy promieniowania słonecznego. Nadaje się do zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego, ponieważ wytrzymuje mrozy i upały.