Idealna dieta dla matek karmiących – dobór składników pokarmowych

Dieta dla kobiet ciężarnych oraz karmiących matek jest dietą specyficzną. Jadłospis należy dostosować do aktualnego zapotrzebowania kobiety. Należy wykonać szczegółowy bilans wartości odżywczych.

Składniki pokarmowe niezbędne dla kobiet w okresie karmienia

dieta pudełkowa dla karmiących w WarszawieDobrane odpowiednio składniki pokarmowe sprawią, że uniknie się zaburzeń gastrycznych zarówno ze strony matki jak i ze strony dziecka. Oczywiście ilość kalorii musi odpowiadać preferencjom klientki. Zazwyczaj jest to około 2 tysięcy kalorii w ciągu dnia. Jest to standardowa ilość kalorii dla kobiety, ale wśród posiłków pojawiają się składniki, których potrzebuje kobieta karmiąca. Twarożek, omlet, zupy krem, ryby, ryż – te składniki często pojawiają się w diecie dla kobiet karmiących i ciężarnych. Za pomocą odpowiedniej diety można zadbać nie tylko o siebie, ale również o swoje dziecko. Kobieta może w ten sposób utrzymać idealną wagę. Co więcej kobieta karmiąca może wrócić znacznie szybciej do sylwetki idealnej po porodzie. Taka dieta wzmacnia odporność i dodaje energii. Ponadto poprawia się pamięć i koncentracja. Kobieta chroni swój organizm i organizm dziecka przed rozwojem różnych chorób serca, cukrzycy, nowotworów. Dzięki diecie pudełkowej kobieta może mieć znacznie więcej czasu dla siebie i swojego dziecka – nie musi spędzać większości czasu w kuchni, przygotowując posiłki. Taka dieta pudełkowa dla karmiących w Warszawie to dobry pomysł dla tych kobiet, które chcą dostarczyć sobie i dziecku najwyższej jakości składników pokarmowych. Można w ten sposób regulować własny metabolizm.

Kobieta jedząca regularnie pozbędzie się uczucia głodu i nie będzie podjadać słodyczami. Posiłki z diety pudełkowej będą idealnie dopasowane do zapotrzebowania kobiety. Dieta ma za zadanie zmniejszyć ryzyko odwapnienia kości i rozwoju osteoporozy u matek karmiących.