Ile kosztują rowery trekkingowe?

Jeśli jesteśmy amatorami rowerowych wycieczek i marzą się nam kilkudniowe eskapady, to musimy wybrać odpowiedni rower. Najlepiej taki, który będzie dobrej jakości, ale nie będzie porażał zbyt wysoką ceną. W takim przypadku, oferta firmy Romet wydaje się być najbardziej trafiona. 

Solidny rower trekkingowy od Rometu 

rowery trekkingowe rometPodstawą każdego roweru wycieczkowego, powinna być solidna rama. Dlaczego? Ponieważ to na niej spoczywa ciężar cyklisty oraz bagażu. Musi być odpowiednio usztywniona, by nie działały na nią zbyt duże siły, ponieważ groziłoby to zniszczeniem konstrukcji. Najlepsze ramy są wytwarzane ze specjalnych stopów aluminium, które pozwalają zmniejszyć masę roweru, jednocześnie dając większą wytrzymałość. Takie właśnie rozwiązanie znajdziemy w trekkingowych rowerach Rometu. Natomiast po ramie, najważniejszym elementem są koła, ponieważ bez nich nigdzie nie dojedziemy. Ważne, by nie były mniejsze niż dwadzieścia osiem cali i posiadały bieżniki, które będą w stanie odprowadzić każdą ilość wody, błota, czy też szutru. Na szczęście rowery trekkingowe Romet posiadają markowe opony, które i to kryterium spełniają w stu procentach. O nasze bezpieczeństwo dbają też hamulce tarczowe, które zadziałają niezawodnie niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Nie zapominajmy też o tylnym bagażniku, do którego możemy przymocować podróżne sakwy. Romet dodaje również komplet oświetlenia do każdego roweru, dzięki czemu nie tylko będziemy widzieć lepiej, co jest przed nami, ale sami będziemy bardziej widoczni dla innych. 

Romet to solidna, sprawdzona marka. Oprócz produkcji jednośladów, także wytwarza osprzęt, odzież sportową oraz firmowe wyposażenie, jak kaski, czy ochraniacze. Koszt rowerów trekkingowych jest zróżnicowany i zależy od danej serii i modelu.