Impreza z noclegiem w winnicy

Grupowy wyjazd z przyjaciółkami z okazji zbliżającego się mojego ślubu miał być wyjątkowy. Kiedy pytałam, gdzie pojedziemy to każda z nich powtarzała mi tylko, że wieczór panieński ma się tylko raz i zapewniały, że na pewno mi się spodoba. 

Wieczór panieński spędziłam w winnicy z wygodnymi noclegami

winnica z wygodnymi noclegamiCelem naszej podróży okazała się winnica z wygodnymi noclegami. Mówi się, że każda kobieta lubi dobre wino i tak było z nami. Kochałyśmy wino i towarzyszyło nam ono przy każdym spotkaniu. Gdy pojawiłyśmy się na miejscu to najpierw właściciel winnicy oprowadził nas pomiędzy rzędami pnących się winogron, a potem pokazał również pole krzaków czarnej porzeczki. Wyjaśnił, że stara się nie ograniczać przy produkcji do jednego owocu, bo to znacznie ogranicza jego ofertę, a on by chciał trafić w gusta wielu klientów. Potem wyjaśnił nam proces powstawania wina i opowiedział co wpływa na jego smak. Następnie udostępnił nam miejsce do rozpalenia ogniska, kilka dużych ławek oraz pozwolił wybrać wina z szerokiej oferty winiarni. Zakupiłyśmy kilka win, które wydały się nam najbardziej interesujące i miło spędziłyśmy cały wieczór. Winnica miała duży plus, ponieważ udostępniała w niskiej cenie kilkuosobowe pokoje. Nocleg tam był o tyle przyjemny, że pokoje były schludne i ciekawie urządzone. Z dużych okien roztaczał się szeroki widok na winnice przy których o wczesnej godzinie zaczęli pracę zatrudnieni. Organizacja wieczoru panieńskiego w takim miejscu była cudownym pomysłem na spędzenie razem czasu w niebanalnym miejscu.
Nie podejrzewałam, że pobyt w takim miejscu może mieć tyle ciekawych aspektów. Zafascynował mnie nie tylko proces tworzenia wina, ale również sam niebanalny smak lokalnego alkoholu i możliwość spędzenia całej nocy w pięknym miejscu bez martwienia się o nocleg.