Jak chronić się przed komarami?

Przebywanie na świeżym powietrzu latem i wiosną może jest miłym spędzaniem czasu. W takim relaksie najczęściej przeszkadzają nam komary, których z roku na rok jest coraz więcej. Przed nimi możemy chronić się na wiele sposobów. Najskuteczniejsze są siatki na owady, lecz nie zawsze można je zamontować w oknach i drzwiach. Idealnie sprawdzą się wtedy delikatne świece przeciw owadom.

Którą świecę na owady wybrać?

skuteczna świeca na komaryAby cieszyć się w pełni letnim wieczorem na świeżym powietrzu, należy zadbać o ochronę przeciw owadom. Komary atakują, gdy wokół nas roztaczają się w powietrzu zapachy, na przykład ze stołu czy mieszkania. Wieczory na dworze to raj dla komarów i innych owadów, ale dzięki odpowiednim zabezpieczeniu możemy uniknąć nieprzyjemnych ugryzień. Jest wiele specyfików, które odstraszają owady od naszego otoczenia, ale jednymi z najbardziej skutecznych są świece z olejkami. Skuteczna świeca na komary to na przykład ta z olejkiem z trawy cytrynowej. Jest ona delikatna dla nas, lecz odpychająca dla komarów i owadów. Uwalniając w powietrzu charakterystyczny cytrynowy zapach, świeca tworzy barierę ochronną. Dla wzmocnienia efektu polecane jest zapalenie kilku świec jednocześnie i rozstawienie ich w różnych miejscach balkonu, tarasu czy ogródka. Skuteczne świece na komary to niewielki koszt – dobre jakościowo świece można dostać już za kilkanaście złotych oraz są ogólnodostępne. Świece są polecane szczególnie osobom, które cenią też wygląd stołu i chcą zrezygnować z nieestetycznych spirali.

Skuteczne świece cytrynowe i nie tylko to niezbędnik każdego grilla oraz imprezy na świeżym powietrzu. Tak mała rzecz może uratować przyjęcie od nieprzyjemnych owadów, które atakują nas przez całe lato. Skuteczność świecy można przeczytać na etykiecie, gdzie zamieszczona jest dokładna informacja o czasie palenia oraz na jaką odległość działa jej płomień.