Jak dbać o zęby podczas paradontozy?

Pasta używana jest niemal przez kazdego . Każdy musi myć zeby, a nawet jest to można powiedzieć nasz osobisty wymóg. Oczywiście są osoby, które nie myją zbyt czesto, co potem objawia sie w odpowiedni sposób. Jaki? Brakiem uzębienia. Oczywiście nie zawsze jest to skutek nie mycia zębów. Nieraz po prostu ciężko nam dbać o zeby bo mamy bardzo wrażliwe, a nasze szkliwo jest bardzo delikatne.

Wpływ parodontozy na naszą jamę ustną

pasty przeciw paradontozieSposób w jaki myjemy zeby jest bardzo ważny. Nie tylko od sposóbu mycia zależy stan naszego uzębienia, ale również od pasty którą stosujemy. Obiawami niepokojącymi mogą być chwiejne zęby czy tez silne krwawienie dziąseł, Wówczas moze dotknąć nas paradontoza. Dobrym sposobem na uniknienie przynajmniej w jakims stopniu paradontozy jest usuniecie wszelkiego kamienia oraz dokładne czyszczenie zebów przynajmniej po kazdym posiłku lub w miare możliwości. Oczywiście bywają sytuacje, że nie jesteśmy w stanie umyć akurat w tej chwili żebów, dlatego dobrze jest też stosować pasty przeciw paradontozie, dzieki którym jesli małmy małe możliwośći do mycia zębów, wystarczy myć przynajmniej rano i wieczorem porzadnie zęby własnie tą pastą. Nawet dentysci polecają zwłaszcza czyszczenie zebów na noc tak dokładnie bo mniej spożywamy posiłków i nasze zęby nie przyswająja wówczas az tyle bakterii. Stosowanie odpowiednich past, a nawet płynów dobrze wpływa na oczyszczanie, bo nie zawsze szczotką wyczyscimy wszystko co zalega w naszych zebach. Szczególnie trudno czysci sie te zeby z tyłu, nasze szóstki czy ósemki.

Podsumowując dbajmy o swoje zeby nie tylko dlatego, że prędzej czy później wypada, ale też dlatego że dają one nam ładny uśmiech. Dzięki temu unikniemy parodontozie i dłużej będziemy mogli się cieszyć swoimi żebami. Jednak jeśli nas już to spotka to warto stosować pasty przeciw parodontozie i zadbać o swoją jamę ustną.