Jak działa obrzynarka dwustronna?

 

Obrabiając drewno, dużo materiału często spisuje się na straty. Czasem jednak tak zwana tarcica jest chętnie wykorzystywana w innych produkcjach, dlatego jej odkładanie jest dobrym pomysłem. Z potrzeby stworzono maszynę, która równomiernie obcinała tarcicę z dwóch stron.

Do czego służy obrzynarka dwustronna?

obrzynarki dwustronneMaszyną tą jest obrzynarka dwustronna, która za pomocą dwóch pił ustawionych równolegle pozbywa się wszelkiej kory i innych pozostałości. Dzięki temu pozostaje czyste drewno, które można wykorzystać w najróżniejszych dalszych produkcjach. Obrzynarki dwustronne są niezbędnym elementem każdego tartaku i firmy zajmującej się produkcją desek drewnianych. Dodatkowo dzięki działaniu właśnie takich maszyn, można uzyskać produkty uboczne, jakimi są właśnie resztki kory lub tarcica. W zależności od drewna i zapotrzebowania można korzystać obrzynarki przy produkcji desek lub obrabiając zwyczajnie kolejne drzewo w całości. Piła obetnie wówczas tyle, ile wyreguluje się jej zasięg. To ważny, by obrzynarka miała zadowalającą regulację, inaczej może dojść do tego, że drzewo jest za duże lub za małe, przez co straci się tarcicę lub dużo drewna. Tak czy inaczej, jest konieczne, by każdorazowo wyregulować piły przed użyciem. Warto również zadbać o otoczenie obrzynarki, tak, by nie stracić niepotrzebnie tarcicy. Każdy półprodukt, który na pierwszy rzut oka może wydawać się niepotrzebny, w ostatecznym rozrachunku jest nie do zastąpienia ze względu na swoje nietypowe właściwości.

Wszelkie stolarnie i przedsiębiorstwa produkujące przedmioty z drewna muszą posiadać w swoim asortymencie odpowiednią ilość maszyn obsługujących takie półprodukty. Wszelkie potrzebne można zakupić w punktach produkcyjnych takie maszyny, najlepiej jednak sprawdzić przed podpisaniem umowy.