Jak odwoływać się od nakazu zapłaty?

 

Czasem nasza niewiedza na temat różnych kruczków prawnych sprawia, że możemy niepotrzebnie wpakować się w finansowe kłopoty. Nie każda kara, jaką nakładają na nas różne instytucje, nawet rządowe, musi być przez nas opłacana. Zanim wydamy pieniądze, warto zapoznać się z wszystkimi możliwościami odroczenia bądź anulowania kary.

Co robić, żeby nie płacić dawnych długów

http://przedawnieniedlugu.pl/sprzeciw-od-nakazu-zaplatyJeśli nasza sytuacja finansowa jest trudna, a zostajemy ukarani jakąś wysoką karą, warto się od niej odwoływać. Większość instytucji państwowych powinna wziąć nasze podanie pod uwagę, jeśli zachodzą jakieś okoliczności, które łagodzą naszą winę bądź udowadniają, że zapłata kary może nam mocno zaszkodzić. W sytuacji, gdy na przykład dostaniemy karę za jeden czy kilka dni nieopłaconego ubezpieczenia za samochód (takie kary mogą być bardzo wysokie, nawet na kilka tysięcy złotych), możemy odwoływać się od zapłaty, jeśli nasza sytuacja rodzinna i finansowa jest trudna. Możemy też postarać się udowodnić, że nie mieliśmy możliwości terminowego uiszczenia spłaty, bo np. byliśmy bardzo chorzy. Jeśli nie mamy umowy o pracę ani stałych dochodów, łatwo nam będzie udowodnić, że nie stać nas na spłatę. A jeżeli to wszystko nie pomoże, na pewno istnieje opcja, żeby karę rozłożyć na raty. Może się też okazać, że jeśli jakaś kara nałożona została na nas dawno temu, jest już przedawniona. Sprytne instytucje nie piszą o możliwości przedawnienia kary w listach ponaglających. Jeśli nasze wezwanie do zapłaty nie jest sądowe, to warto sprawdzić, czy na pewno jesteśmy zobligowani do płacenia.

Nie musimy jednak robić tego samodzielnie. Sami często możemy nie mieć pewności, czy dany dokument na pewno jest aktualny i czy musimy go płacić. Można wrzucić swój nakaz na stronę z darmową analizą dokumentów. Mniej więcej po 24 godzinach przyjdzie do nas informacja, czy mamy się o co martwić.

Więcej informacji o stronie: http://przedawnieniedlugu.pl/sprzeciw-od-nakazu-zaplaty-wypelniony-wzor-z-objasnieniem