Jak odzyskać dane ze sformatowanego dysku?

Użytkownika każdego komputera od przypadkowego sformatowania dysku twardego dzieli dosłownie jeden krok. Czasem zdarza się też tak, że musimy zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych przy którym dysk się również formatuje. Systemy operacyjne są na nim preinstalowane, więc po wyczyszczeniu dysku instalują się na komputerach samoczynnie.

Przypadkowo usunięte dane można odzyskać

odzyskiwanie danych z dyskuJeśli przed przywróceniem ustawień fabrycznych nie skopiowaliśmy swoich danych na inny nośnik pamięci to pamiętajmy, że zostaną one przez system skasowane. Podobnie stanie się wówczas, kiedy wybierzemy opcję sformatowania dysku lub każdego innego nośnika danych. Jeśli zapomnieliśmy o ważnych dokumentach lub zdjęciach i je skasowaliśmy to nie musimy od razu się załamywać. Wszystko idzie cofnąć, a dane można odzyskać, ale raczej nie zrobi się tego samemu. Trzeba skorzystać z usług firmy informatycznych, które oferują odzyskiwanie danych z dysku. Jest to proces, który wymaga specjalistycznego oprogramowania zainstalowanego na innym komputerze. Nie ma co się wdawać w szczegóły, bo sposób odzyskiwania danych i tak jest wielką tajemnicą firm zajmujących się tym na co dzień. Dla użytkownika komputera, który przypadkowo skasuje zapisane na nim dane najważniejsze jest to, że można je odzyskać. Podobnie jak dane z dysku lub komputera, który odmówił nam posłuszeństwa. Za taką usługę trzeba zapłacić około kilkuset złotych.

Dla większości właścicieli laptopów i komputerów stacjonarnych przechowywane na nich dane są bezcenne. Jeśli przypadkowo się je skasuje to na pewno warto wydać kilkaset złotych, żeby je odzyskać. Jest to możliwe, bo takie usługi oferuje większość firm informatycznych. Wystarczy zabrać do takiej firmy dysk twardy albo całego laptopa i poczekać kilka dni.