Jak wybrać dobre rękawice motocyklowe?

Oprócz kasku czy butów jednym z elementów obowiązkowego wyposażenia motocyklisty są rękawice. Podczas gdy kierowcę chroni cały stelaż auta, ochroną motocyklisty jest kombinezon , buty i rękawice właśnie. Dlatego muszą być bardzo wytrzymałe. Jakie wybrać?

Idealne rękawice można łatwo znaleźć!

wzmocnione rękawice motocyklowePrzede wszystkim potrzebne są wzmocnione rękawice motocyklowe. Podczas wypadku na jednośladzie ręce są szczególnie narażone na kontuzje. Dlatego trzeba szczególnie uważnie wybrać rękawice. Nie powinny one utrudniać prowadzenia maszyny czy dostępu do przełączników, dźwigni sprzęgła i hamulca. Tak wiec rękawice powinny łączyć w sobie dwie cechy: bezpieczeństwo oraz wygodę. Przede wszystkim rękawic muszą być wzmocnione w najbardziej podatnych na uszkodzenia miejscach. Najczęściej jest to osiągane poprzez zastosowanie kilku warstw mocnego materiału. Częste jest także wzmacnianie ich w newralgicznych punktach takimi materiałami jak PCV czy włókna węglowe. Warto także sprawdzić atesty – jak atest CE. Nie są one konieczne, ale mogą nam dużo powiedzieć o wytrzymałości i odporności danych rękawic. Warto sprawdzić także, z jakiego materiału są zrobione rękawice. Najczęściej jest to skóra zwierzęca – nie warto stawiać na inne materiały, ponieważ nie są tak „oddychające” i wytrzymałe. Warto sprawdzić także, jaka jest wyściółka wewnątrz. Musi ona chronić przed wychłodzenie, a jednocześnie pochłaniać pot. Pamiętajmy też, że rękawice muszą dobrze leżeć na naszych rękach, tak aby nie spadały lub nie uciskały. Zastanówmy się także podczas jakiej pory roku będziemy używali rękawic – w sklepach dostaniemy zarówno te zimowe jak i letnie.

Wybór dobrych rękawic motocyklowych nie jest łatwy, natomiast na pewno jest bardzo ważny. Dobre rękawice to znacznie zwiększone bezpieczeństwo na drodze i komfort jazdy. Dlatego należy je wybrać rozsądnie i rozważnie – porównując różne rodzaje oraz oferty.