woodlike.com.pl

Jak wyznaczyć korzystną cenę transferową?

Swoją firmę księgowo rachunkową prowadzę już od kilkunastu lat. Ostatnio doszłam do wniosku, że warto byłoby przeszkolić nowych pracowników. Mogłabym oddać im część swojej pracy, a samej powoli przechodzić na emeryturę. Oczywiście każdy pracownik musiał zostać przeze mnie przeszkolony z zadań, które ja na co dzień wykonywałam. Jednym z nich była analiza cen transferowych. Pewnego dnia musiałam tego nauczyć moją nową pracownicę.

Na czym polega analiza cen transferowych?

benchmarking korzystne ceny transferoweTo było bardzo ważne. Mamy bowiem bardzo dużo klientów, których interesuje benchmarking Korzystne ceny transferowe są dla nich niezwykle istotne. Poza tym taka analiza musi być niezwykle szczegółowa i dokładna, ponieważ jest ona związana również z podatkowością. Wytłumaczyłam mojej nowej pracownicy jakie dokumenty są potrzebne do tego, aby wyznaczyć korzystną cenę transferową na rynku oraz jakie formalności klient będzie musiał załatwić w związku z tym w Urzędzie Skarbowym. Podpowiedziałam jej także w jakich sytuacjach klienci najczęściej zwracają się do nas o analizę cen transferowych. Takie usługi zazwyczaj potrzebne są w przypadku transakcji pomiędzy spółkami powiązanymi ze sobą, na przykład działającymi pomiędzy jedną grupą kapitałową. Dzięki tego typu analizie wszystkie strony mają pewność, że transakcja została dokonana zgodnie z aktualnymi trendami i cenami na rynku.

Byłam bardzo zadowolona, ponieważ moja pracownica szybko wszystko załapała i już wkrótce sama potrafiła bardzo dobrze wykonywać takie analizy. Cieszę się, że tak szybko to pojęła, ponieważ obecnie zgłasza się do nas coraz więcej klientów zainteresowanych profesjonalnym benchmarkingiem. Dzięki temu, że wyszkoliłam nową pracownicę, teraz mogę przyjmować więcej klientów, których interesują takie usługi.

Scroll to Top