Jak zwiększyć pojemność dysku w laptopie?

Korzystanie z laptopa jest tak wygodne, że praktycznie w każdym biurze pracuje się już wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Laptopy mają ogromną przewagę nad archaicznymi już komputerami stacjonarnymi. Przewaga ta polega oczywiście na tym, że laptopa można zabrać ze sobą wszędzie. Czasami może zdarzyć się tak, że trzeba będzie zwiększyć pojemność dysku w laptopie.

Pomocny będzie duży zewnętrzny dysk twardy

duże dyski twarde do laptopówW przypadku laptopów pojemność dysków twardych może nie być zbyt duża. Zależy jeszcze o jakich laptopach mówimy. Na chwilę obecną maksymalna pojemność dysku w laptopie wynosi około jednego terabajta. Jeśli mówimy o dyskach HDD, bo jeśli chodzi o dyski SSD w większości laptopów pojemność dochodzi do połowy tego poziomu. Zwiększenie pojemności dysku możliwe jest tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie dodatkowego dysku zewnętrznego. Te z kolei dostępne są w naprawdę dużych pojemnościach. Duże dyski twarde do laptopów łączy się z laptopem najczęściej przez kabel z wejściem USB. W zależności od potrzeb można dokupić za niewielkie pieniądze dysk o pojemności do ośmiu terabajtów. To już jest taka pojemność, która pozwoli na przechowywanie tysięcy godzin filmów lub ponad miliona zdjęć w wysokiej jakości. W nowoczesnych laptopach dyski wewnętrzne są naprawdę pojemne. Jednak w razie konieczności można dokupić taki właśnie zewnętrzny dysk, który pozwoli na gromadzenie gigantycznej ilości danych. Plusem jest też to, że zewnętrznych dysków można mieć nieograniczoną ilość.

Laptopy to doskonałe narzędzie do pracy. Można na nich pracować wiele godzin bez ładowania. Jednak zawartych w nich podzespołów nie można za bardzo modyfikować. Można je za to rozbudowywać o dodatkowe urządzenia zewnętrzne. Przykładem takiej rozbudowy jest właśnie dołożenie zewnętrznego dysku twardego.