rowery focus

Jaka odzież rowerowa jest naprawdę potrzebna do jazdy rowerami focus?

Wszyscy pasjonaci kolarstwa są zazwyczaj stałymi klientami sklepów prowadzących sprzedaż odzieży specjalnie przeznaczonej do jazdy na rowerze. Wybór jest ogromny, a producenci prześcigają się w kreowaniu coraz to nowych wzorów i fasonów.

Rowery focus niemieckiej produkcji

rowery focusJednak, co tak naprawdę jest niezbędne, a bez czego można się obejść? Często najbardziej znane marki rowerowe produkują też linie odzieży ze swoim logiem, jak np. niemieckie stylowo wyglądające rowery focus. Na każdą porę roku przydają się różne elementy odzieży. Latem trudno wyobrazić sobie wycieczki bez krótkich kolarskich spodenek. Występują one w różnych krojach, ale najważniejsza jest odpowiednio wyprofilowana wkładka. Powinna podnosić komfort jazdy i być uszyta z wysokiej jakości materiałów. Rowery elektryczne pozwalają na pokonywanie dalszych odległości, więc czasu na siodełku spędzimy więcej. Spodenki mogą być do pasa, lub z szelkami na ramiona. Odpowiednia koszulka, z oddychających materiałów, sprawdzi się w upalne letnie dni. Powinna być w jasnym kolorze. Warto kupić co najmniej dwie. Podczas deszczowych dni nagły opad może nas zaskoczyć i jeśli wybieramy się na rower elektryczny, zapakujmy do plecaka lekką kurtkę rowerową, która pozwoli osłonić się, gdy pogoda się zmieni. Chłodne jesienne poranki są atrakcyjne do jazdy, jednak temperatury poniżej 15 stopni wymagają, by założyć bluzę rowerową. Można znaleźć niedrogie, oddychające bluzy ze specjalnymi kieszeniami dla rowerzystów. Wieczorami przydadzą się odblaski na odzieży.

Hamulec magura hs11, w jaki wyposażone są niektóre modele rowerów sprawia, że wycieczki są bezpieczne. Nie zapominajmy o długich spodniach rowerowych, które ochronią nasze nogi w chłodne dni. Warto kupić też rękawiczki rowerowe – dłonie nie ślizgają się na kierownicy i są chronione.