Jakie mają zadanie zawiesia?

Zawiesia są bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o każdy załadunek, rozładunek samochodów ciężarowych, a także i transport zarówno na budowie, halach przemysłowych, produkcyjnych, magazynach i wszędzie tam, gdzie należy przetransportować, ciężki wielkogabarytowy ładunek

Gdzie wykorzystuje się zawiesia pętlowe i hakowe?

zawiesia hakoweJeśli chodzi o wykorzystywanie zawiesi, to zacznijmy od wszelkich hal, gdzie znajdują się suwnice. Urządzenie te  bardzo wspomaga transport wewnątrz hali. Jednak jak zamontować element, aby go przemieścić do takiej suwnicy. Właśnie tutaj pomocne są wszelkiego rodzaju zawiesia w trym także zawiesia hakowe. Wielkość, rodzaj zawiesia dopasowuje się do elementu, który chcemy przemieścić. Oprócz wspomagania transportu z pomocą suwnic, również takie zawiesia pomocne są, gdy mamy do czynienia z dźwigami i również z ich pomocą chcemy coś przemieścić, nie tylko na budowie, ale na przykład w porcie, w każdej hali, gdzie takowe dźwigi się wykorzystuje. Także zawiesia hakowe czy zakończone pętlą wspomagają transport HDS. Samochody takie posiadają specjalne ramie do rozładunku jak i załadunku towarów i to właśnie te ramie „współpracuje” z pasami transportowymi – zawiesiami. Warto również wspomnieć, że zawiesia można podzielić na pasowe (wykonane z tworzywa sztucznego) oraz na łańcuchowe – czyli jak sama nazwa wskazuje zbudowane z łańcuchów. Oba rodzaje mogą być zakończone hakiem lub pętlą. Zależnie od transportowanego towaru dobiera się odpowiedni rodzaj.

Zawiesia mają zastawanie wszędzie tam, gdzie należy przetransportować, w  tym również załadować czy rozładować z samochodu, towar, który nie należy do małych swoimi gabarytami, ale także i ciężar nie pozwala na zrobienie tego ręcznie. Dlatego jak widać znajdują one zastosowanie w wielu branżach produkcyjnych, przemysłowych, transportowych a także w budownictwie.