Jakie świece dymne kupić?

Świece dymne stają się coraz bardziej powszechne i wykorzystywane na wielu imprezach. Zastosowanie tego typu daje bardzo ciekawe efekty bez jakichkolwiek wybuchów. Bardzo często możemy ją zaobserwować podczas opraw wydarzeń sportowych oraz na imprezach rodzinnych takich jak wesele.

Jak rozpoznać dobrą świecę dymną?

sprawdzone petardy dymneDymy pirotechniczne to nic innego jak specjalne mieszanki potasowo – amonowe szczelnie upchnięte w twardym i wytrzymałym tekturowym korpusie. Wszelkie barwy uzyskiwane są dzięki dodawaniu specjalnych barwników np proszku magnezowego, który podczas spalania zabarwi uwalniający się dym na niebieski kolor. Sprawdzone petardy dymne powinny posiadać na opakowaniu informacje i rodzaju i wadze mieszanki, posiadać specjalne certyfikaty Unii Europejskiej dopuszczające je do sprzedaży oraz opis jakiej klasy jest petarda. Na kupno pirotechniki klasy I, II i III nie są potrzebne żadne specjalne pozwolenia. Wystarczy być osobą pełnoletnią. Tego typu petardy polecam kupować w sklepach internetowych, ponieważ każdy produkt jest bardzo szczegółowo opisany. Sprzedawcy bardzo często prezentują efekt konkretnego artykułu na krótkich filmikach. Dzięki czemu będzie nam prościej wybrać efekt, który będzie dla nas odpowiedni. Podczas odpalania świec należy zachować środki bezpieczeństwa opisane na opakowaniu świecy, a sam proces odpalania przeprowadzać zgodnie z instrukcją producenta. Podczas spalania mieszanek zamkniętych w korpusie uwalniane jest, bardzo dużo ciepła, dlatego po odpaleniu petardę taką należy niezwłocznie odrzucić. 

Pirotechnika tego typu jest bardzo często wykorzystywana przy pozorowaniu walki w grach takich jak ASG lub paintball. Jest bardzo bezpieczna należy tyko pamiętać aby nie wdychać oparów uwalniających się podczas spalania. Dlatego nie zaleca się stosowania tego typu świec w zamkniętych pomieszczeniach. Pod żądnym pozorem nie wolno nachylać się nad świecą podczas odpalania systemu inicjującego.