Jan postanawia założyć własną firmę z ogrodzeniami

Nazywam się Jan. Z żoną mieszkamy od kilkunastu lat w Poznaniu i ostatnio zdecydowałem się na założenie własnej firmy. Mam spore kontakty więc zdecydowałem je uruchomić.

Poznańskie ogrodzenia to chodliwy towar

ogrodzeniaPostanowiłem, że będę sprzedawał bramy wjazdowe różnego rodzaju oraz ogrodzenia, ponieważ to jest bardzo chodliwy towar. Znam na prawdę świetnych dostawców i będę z nimi współpracował. Żona początkowo była sceptycznie nastawiona do mojego pomysłu, ponieważ to był pierwszy taki krok w moim życiu i obawiała się, że może się nie udać. Ja wierzę, że dam radę. Po to zakładam swoją firmę, żeby być niezależnym. Wiem, że odniosę sukces, bo zamierzam na niego ciężko pracować. Znalazłem lokal w centrum Poznania, który idealnie będzie nadawał się na moją firmę. Z producentem jest już nawet ustawiony i w przyszłym miesiącu dostarczy mi bramy wjazdowe, które zamówiłem a także ogrodzenia, ale tylko kilkadziesiąt sztuk na początek. Miałem gotowy biznesplan, nazwę firmy, lokal to mogę ruszać. Producent raz do mnie zadzwonił z pytaniem, czy będzie mnie interesowała automatyka do bram, ponieważ mają nowe doskonałe rozwiązania więc warto, żebym je wprowadził do oferty. Tak też zrobiłem. Pomyślałem, że dobrze byłoby mieć z czasem swojego pracownika, który będzie bramy wjazdowe u klientów montował wtedy przyda się rzeczywiście automatyka do bram, ponieważ samodzielnie wszystko zrobimy. Jeżeli chodzi o ogrodzenia z poznania to sprawa jest prostsza. Hmm, dobrze byłoby mieć swój własny serwis, żeby nie odsyłać do producenta, bo rzetelność mojej firmy dzięki temu podskoczy.

Tak to świetny pomysł. Wszystko wdrożę i dzięki temu stanę się znanym w Poznaniu przedsiębiorcą. Zrealizuję w końcu swoje marzenia, bo o własnej firmie myślałem już od dawna, tylko jakoś tak nie miałem wcześniej odwagi.