Kamerzysta na wesele

Kiedy decydujemy się na usługi kamerzysty, aby filmował nasze wesele to bezwzględnie musimy się z nim spotkać i omówić szczegóły. Rozmowa w cztery oczy oraz obejrzenie jego prac, które już wykonał da nam możliwość stwierdzenia tego czy będzie on idealnym kandydatem na naszego kamerzystę weselnego. Sami jako para młoda również musimy wiedzieć, czego dokładnie oczekujemy od kamerzysty, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli mu przedstawić co chcemy osiągnąć.

Prosty film weselny czy z animacjami?

fotografia i filmowanie śląskPodstawą do stworzenia świetnego filmu z wesela jest to, aby ustalić wspólną wizję z kamerzystą i przedstawić mu swoje oczekiwania. Dopiero to pozwoli nam na uzyskanie perfekcyjnego materiału filmowego ze ślubu i wesela. Warto dokładnie przedstawić kamerzyście, jakie ujęcia chcemy na filmie, dzięki czemu dokładnie będzie on wiedział, że potrzebujemy przygotowań do ślubu, błogosławieństwa, oczepin i tak dalej. Wszystkie szczegóły najlepiej jest nie tylko omówić ustnie, ale również zapisać w umowie, żeby w przyszłości uniknąć nieporozumień. Takie profesjonalne usługi świadczy tylko fotografia i filmowanie Śląsk. Zawsze kiedy decydujemy się na profesjonalną kamerzystę warto zapytać, jakim sprzętem on dysponuję. Dodatkowo warto też wiedzieć, czy materiał, który będzie efektem końcowym będzie przygotowywany przez niego czy też zostanie oddany w ręce drugiej osoby. Ten sposób dokładnie określimy jakie efekty końcowe chcemy i czego oczekujemy na filmie.

Zawsze musimy zwrócić uwagę na to, że nie płacimy kamerzyście, tylko i wyłącznie pieniędzy za to, że nagra dla nas całą uroczystość, ale przede wszystkim za to, że poświęci kilka dni na przygotowanie montażu filmu. Jeżeli chcemy mieć świetną pamiątkę ze ślubu i wesela, to warto zatrudnić do tego nawet dwóch lub trzech kamerzystów, żeby mieć ujęcia z różnych kamer. Wtedy nasza pamiątka będzie najlepszym dziełem sztuki.