Kiedy wybrać się od psychologa?

Bagatelizowanie naszych problemów nie sprawi, że odejdą w niepamięć czy rozwiążą się same z biegiem czasu i każdy z nas o tym doskonale wie. Wciąż jednak niestety zdarza się, że o ile na problemy związane z naszą codziennością potrafimy zareagować na czas, to jednak te wysyłane przez naszą psychikę są przez nas ignorowane.

Pomoc psychologa z Poznania

znany dobry psycholog w poznaniuZ problemami na tle psychicznym jest identycznie, jak z każdym innym problemem. Im bardziej je ignorujemy tym z większym impetem w nas uderzają przybierając w międzyczasie na sile. Można to łatwo zobrazować słynną metaforą ze szklanką wody. Im dłużej unosimy nad głową szklankę wody tym cięższa się nam ona wydaje choć w rzeczywistości nie zmienia swojego ciężaru, ale my za to zużywamy swoją energię zupełnie niepotrzebnie. Dlatego w sytuacjach, gdy przestajemy sobie powoli radzić z tym co dzieje się w naszej głowie warto udać się do specjalisty, jakim jest znany dobry psycholog W Poznaniu znajdziemy takiego bez problemu i możemy to zrobić chociażby za pośrednictwem internetu. Umawiając się na wizytę do psychologa robimy bardzo ważny krok na drodze do poradzenia sobie z naszymi problemami zarówno obecnymi, jak i tymi, które mogą pojawić się w przyszłości. Nawet jeżeli wydają one nam się błahe na tle problemów naszych znajomych pamiętajmy, że nie jest to argument, aby te problemy bagatelizować.

Im dłużej będziemy ignorować nasz stan tym mocniej będzie on przybierał na sile, a im wcześniej zareagujemy na czas, tym szybciej sobie z tymi problemami poradzimy. Odkładanie tego na później jedynie nam szkodzi, a sabotowanie samych siebie argumentacją, że „inni mają gorzej” zawsze jest krzywdzące, bo w ten sposób zamiast przepracować emocje i zamknąć za sobą sprawę, spychamy je w otchłań umysłu, a to ucieczka, a nie rozwiązanie problemu.