Lampy do upraw roślin

 

Każdy z nas zapewne doskonale pamięta z lekcji biologii, że rośliny do prawidłowego rozwoju potrzebują określonej ilości promieni słonecznych. Jedne gatunki roślin mogą wymagać dość dużego nasłonecznienia w inne nieco mniej. Jednak niekiedy bywa tak, że uprawiamy rośliny w warunkach domowych gdzie nie ma możliwości by dostały one odpowiednią ilość promieni słonecznych. Wówczas musimy interweniować.

Najlepsze lampy dla roślin

hps 600wNa chwilę obecną wiele osób fascynuje się uprawianiem w swoich domach rzadkich gatunków roślin. Niektóre z nich są roślinami egzotycznymi i ich uprawa w przydomowym ogródku skończyłaby się katastrofą. W związku z tym jeśli chcemy posiadać takie rośliny w swoim domu to powinniśmy zaopatrzyć się w urządzenia jakimi są growboxy, które stwarzają takim roślinom idealne warunki do rozwoju. Jednak nie bez znaczenia jest również kwestia dotycząca naświetlenia. W naszym klimacie dość często przytrafiają się dni pochmurne co może takim roślinom bardzo szkodzić. W związku z tym warto pomyśleć o zakupie specjalnych lamp ułatwiających rozwój. Takie lampy często sprzedawane są w zestawach. Jednym z najbardziej popularnych w ostatnim czasie jest zestaw oświetleniowy HPS 600W. Jak wynika z samej nazwy sprzęt ten wymaga dostarczenia energii o mocy 600W. W skład zestawu oprócz samej lampy wchodzą dodatkowo odbłyśniki, których zadaniem jest ukierunkowanie promieni słonecznych w stronę roślin jakie uprawiamy.

Na dzień dzisiejszy wspomniane wcześniej zestawy HPS 600W możemy zakupić drogą elektroniczną. Są one również niekiedy dostępne w sklepach ogrodniczych. Koszt związany z zakupem takiego zestawu oscylował będzie w okolicach tysiąca złotych. Może on się jednak nieco zmieniać w zależności od tego co znajduje się w danym zestawie.