Mały narożnik na małym metrażu

Aranżacja niedużego mieszkania to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli chcemy urządzić salon z prawdziwego zdarzenia, ale do dyspozycji mamy ledwie kilkanaście metrów przestrzeni. Na takim małym metrażu trzeba pomieścić zwykle część wydzieloną na jadalnię, strefę do relaksu i zabawiania gości, a nierzadko jeszcze miejsce do pracy (jeśli pracujemy w domu) oraz wyznaczyć miejsce do przechowywania różnych rzeczy.

Wygodny narożnik w mieszkaniu

mały narożnikW podzieleniu pomieszczenia na strefy może nam pomóc użycie np. dywanów i odmiennych kolorów farby albo dekoracyjnej tapety, dzięki czemu przestrzeń zostanie wizualnie podzielona. Wciąż jednak trzeba ją odpowiednio wyposażyć. Pomocny może się w tym okazać wybór narożnej kanapy, która zapewni sporo miejsca do siedzenia, a do tego może również stanowić miejsce do spania dla gości lub na popołudniową drzemkę. Sklepy meblowe posiadają szeroką ofertę narożników, zarówno bardziej klasycznych w wyglądzie, jak i takich, które będą pasować do wnętrz minimalistycznych. Mały narożnik wcale nie kosztuje dużo, a jest wygodnym, praktycznym meblem. W dopasowaniu go do naszego stylu pomaga możliwość wyboru konkretnych tkanin obiciowych, producenci oferują zwykle nie tylko różne kolory i wzory, ale też odmienne faktury materiałów. Dzięki temu nasz nowy narożnik będzie idealnie dopasowany do wnętrza, w którym ma się znaleźć. Nawet nieduży narożnik zapewni wygodne miejsce do siedzenia dla przynajmniej czterech osób, a dodatkowo w zestawie możemy dokupić pasujące pufy czy fotele.

Pufy nie zajmą wiele miejsca, a do tego można je traktować również jako miejsce do przechowania np. koca. Jeśli zależy nam, żeby nasz narożnik był nie tylko ładny i wygodny, ale też maksymalnie przytulny, to można pomyśleć o zakupie dekoracyjnych poduszek albo narzuty. Dzięki nim nasz mebel będzie jeszcze bardziej zachęcał do odpoczynku.