maszyna Juki

Maszyny Juki i cennik usług

Cennik dowolnych usług zawsze będzie się różnił. Za mniejsze prace bierzemy mniej pieniędzy, za te bardziej skomplikowane, wymagające większego nakładu prac – więcej. Do tego też amatorzy często maja niższe stawki niż profesjonaliści, w związku z tym klienci też chętnie do nich przychodzą.

Maszyny Juki dają wiele możliwości usług

maszyna Juki

Zastanówmy się zatem jak wygląda cennik usług krawieckich. To jest nam najdroższe, a co najtańsze? Od czego zależy taki cennik? Na pewno zwykłe skrócenie spodni, czy spódnicy kosztuje grosze, nawet tylko dziesięć złotych. Jest to prosta praca. Każda maszyna domowa sobie z nią poradzi. Wystarczy często tylko przeszyć nieco wyżej spodnie, czy tez lekko je ściąć i podszyć. Cała praca zajmuje góra kilka minut. Zwężanie jest już droższe, to koszt od kilkunastu do nawet trzydziestu złotych. Najlepsze maszyny juki będzie pracować pełną parą, bo o ile zwężenie bluzki czy spódnicy nie jest zbyt skomplikowane, o tyle zwężenie dżinsowych spodni w pasie, czy też zimowej kurtki wymaga już od krawcowej nieco wprawy. Weźmy się teraz za nieco bardziej skomplikowane usługi i zabiegi. Szycie firanek na przykład jest dosyć drogie, to koszt kilkudziesięciu złotych do powyżej stu, w zależności od ilości materiału. Nie wszystkie maszyny domowe nadają się do szycia firanek, a materiał jest delikatny i skłonny do szarpania się.

Maszyny domowe muszą być specjalnie ustawione, żeby dobrze działały. Również zajmowanie się futrami to dosyć droga sprawa. Nie każdy się na tym zna, a też materiał jest drogi i nie można go zepsuć swoimi zabiegami.