Miękkie okrycie kąpielowe

Świeżo upieczeni rodzice często mają kłopot z podstawowymi czynnościami jakie trzeba wykonać przy dziecku, bo zwyczajnie nie mają doświadczenia. Karmienie, kąpiel czy nawet noszenie na rękach wywołuje stres i lęk.

Do czego służą okrycia kąpielowe?

Okrycie kąpielowe z kapturemW wyprawce dla niemowlaka nie może zabraknąć podstawowych artykułów takich jak wózek głęboki, łóżeczko że szczebelkami czy ubranka w najmniejszych rozmiarach. Do kąpieli konieczna będzie wanienka oraz, zestaw akcesoriów takich jak stelaż, myjka czy okrycie kąpielowe z kapturem, które będzie znacznie bardziej praktyczne niż zwykły ręcznik. Okrycia mają przeważnie wielkość klasycznego ręcznika kąpielowego, z tym że posiada doszyty do dłuższego brzegu kaptur, który jest wręcz niezastąpiony po kąpieli. Nie trzeba naciągać ręcznika na głowę, co znaczenie ułatwia wytarcie malucha. Okrycia kąpielowe są najczęściej wykonane z miękkiej bawełny lub frote, które doskonale chłoną wilgoć i są delikatne w dotyku. W sprzedaży znajdziemy tego typu ręczniki w wielu kolorach i fasonach dla chłopców i dziewczynek. Mają one rozmiar dla noworodków i niemowląt, zatem starczą na wiele miesięcy. Są starannie wykonane i mocne,  dzięki czemu nie będą się pruć i wycierać. Bez problemu można je prac w pralce w temperaturze sześćdziesięciu stopni bez obawy o jakość tkaniny. Jeżeli chodzi o cenę, to najtańsze modele dostaniemy za około dwadzieścia pięć – trzydzieści złotych w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt albo w sklepach z rzeczami dla dzieci.

Jeżeli chce mieć stale pod ręką czyste okrycie kąpielowe, to najlepiej od razu zakupić dwa lub nawet trzy komplety. Można je kupić oddzielnie lub w zestawie kąpielowym łącznie z wanienka, przyborami do kąpieli i kosmetykami do mycia oraz pielęgnacji skóry