Modna bransoletka tygrysie oko

 

Ostatnie sezony sprzyjają rękodzielnikom. Coraz częściej ludzie wybierają cos niesztampowego, cos oryginalnego. Opatrzyły się już rzeczy z tzw. sieciówek, gdzie co drugi Polak ma to samo. W dzisiejszych czasach polscy rękodzielnicy tworzą rzeczy nietypowe w pojedynczych sztukach co gwarantuje, że koleżanka nie będzie posiadała takich samych kolczyków czy bransoletki.

Bransoletka z tygrysiego oka jako talizman

bransoletka tygrysie okoWiele sklepów internetowych oferuje biżuterię wykonywaną ręcznie. Może ona być zrobiona z kamieni naturalnych, kamieni sztucznych lub ze sznurków. Najpopularniejsze są bransoletki wykonane z kamieni na gumce jubilerskiej. Jedną z ciekawszych propozycji jest modna bransoletka tygrysie oko. Kamień tygrysie oko jest nieprzezroczystym kruchym minerałem, który jest wykorzystywany do wyrobu biżuterii czy innych przedmiotów jak popielnice czy ozdobne puzderka. Tygrysie oko jest kamieniem półszlachetnym z pasmem w środku. Najczęściej jest żółto-brązowego koloru co przypomina umaszczenie tygrysa a ciemne pasmo pośrodku lśni w słońcu i wygląda jak źrenica. Stąd nazwa tego kamienia. Kwarc ten posiada także symboliczne znaczenie i posiada wiele właściwości leczniczych. Rzymscy wojownicy traktowali ten kamień jako amulet chroniący ich przed śmiercią w czasie bitew. W dzisiejszych czasach służy do spotęgowania wiary w siebie i pozytywnej energii. Biżuteria wykonana z tygrysiego oka polecana jest również alergikom, ponieważ wspomaga procesy naprawcze organizmu. Przyda się również osobom chcącym odnieść sukces w życiu zawodowym i zwiększyć swoje finanse.

 Kamienie naturalne są idealne do wyrobu przedmiotów życia codziennego. Posiadają nie tylko walory wizualne, lecz także spirytystyczne. Możemy wierzyć lub nie w wartości energetyczne kamieni. Może jednak warto sprawdzić? A nuż bransoletka tygrysie oko zadziała i poprawi nasze samopoczucie.