medycyna estetyczna

Moje rozważania

Jest dużo miast, w których możemy się poddać różnym zabiegom estetycznym. Ja wybrałam Bydgoszcz, bo tu mam najbliżej, i szczerze mówiąc nigdy nie narzekałam na żadne tego typu usługi w tym miejscu. Czasami zastanawiam się nad tym jak zmienia się moja twarz przez upływ lat.

Czy skorzystać z medycyny estetycznej?

medycyna estetycznaNie byłam pewna, czy chce w sobie jeszcze coś zmieniać. Obecna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów poprawiających wygląd. Niby jest tego pełno, ale czy warto? Nie wiedziałam, czy mam akceptować siebie taką, jaką jestem, czy też zainwestować w wygląd. Z jednej strony taka zostałam stworzona i powinnam pogodzić się z losem, a nie aplikować botox co jakiś czas i niwelować w ten sposób upływ czasu. No ale z drugiej strony, jeżeli jest możliwość poprawienia czegoś w sobie, to właśnie w takim celu są te zabiegi na twarz, żeby z nich korzystać. Nie mogłam dojść ze sobą do ładu. To był ciężki wybór, bo z jednej strony nie lubiłam zmian, ale z drugiej jak patrzyłam w lustro i mogłam zacząć liczyć kolejne zmarszczki, to trochę mina rzedła. Przestałam już być taka atrakcyjna jak kiedyś, i makijaż mi już mało co pomagał. Głębszych zmarszczek nie przykryję sobie podkładem, bo w miejscu gdzie go zaaplikowałam, to te wgłębienia będą się uwidaczniać. Nie podobało mi się to, i nawet zaczęłam rzadziej wychodzić z domu. Odwlekałam też spotkania ze znajomymi, a o jakichś spotkaniach w większych grupach to już w ogóle nie było mowy.

Czułam się bardzo niekomfortowo. Stwierdziłam, że jakieś zabiegi na ciało mi się jednak przydadzą, bo praktycznie cały czas się męczę. Nikt nie jest idealny, i właśnie dlatego jest tyle salonów, które pomagają nam poczuć się lepiej ze sobą. Dlatego właśnie można z nich korzystać, bez żadnego skrępowania i poczucia winy, że coś się miesza w naturze.

Czytaj więcej na: klinikaurodybydgoszcz.pl