Montaż drzwi zewnętrznych w kamienicy

Okazja była wyjątkowa, więc nie traciłem ani chwili. W końcu nie codziennie zostawało się właścicielem kamienicy a to było dla mnie ogromne wydarzenie. Dobrze, że miałem oszczędności na koncie, bo dzięki temu mogłem dokonać transakcji bez zaciągania dodatkowego kredytu a nie lubiłem się zadłużać. 

Kamienica z porządnymi drzwiami zewnętrznymi

drzwi zewnętrzne warmińsko mazurskieKamienica rzecz jasna wymagała dość sporego remontu, bo była zaniedbana. W końcu od dawna już nikt się nią nie zajmował i stała pusta. Nie nadawała się jeszcze do rozbiórki, bo była w akceptowalnym stanie. Musiałem tylko pomalować elewację, wymienić okna no i drzwi zewnętrzne Warmińsko Mazurskie było województwem, gdzie wielu przedsiębiorców oferowało drzwi zewnętrzne, to miałem z czego wybierać. Drzwiami jednak postanowiłem zająć się w pierwszej kolejności, bo nie chciałem, ażeby ktokolwiek wchodził do środka kamienicy. Wieczorem włączyłem komputer i w internecie poszukałem najtańszego producenta, u którego drzwi zamówiłem. Naturalnie sprawdziłem sobie wcześniej wszystkie wymiary i zawiasy, ażeby mieć pewność, że wybiorę odpowiednie drzwi zewnętrzne. Zdecydowałem się na drzwi z zamkami u góry i na dole. Stwarzało to dodatkowe bezpieczeństwo. Kiedy zamówione drzwi do mnie dotarły, to od razu zabrałem się za ich montaż. Znałem się na tym, bo w przeszłości montowałem drzwi zewnętrzne u klientów. Szybko sobie poradziłem i kamienica miała nowe drzwi wejściowe. Od podwórka były prawie nowe drzwi, więc ich nie ruszałem.

Po całkowitym wyremontowaniu kamienicy postanowiłem wynająć ją dyrektorowi placówki teatralnej. Poszukiwał on miejsca na wystawę, którą organizował prywatnie. Kamienica dla niego idealnie się nadawała. Wynajął ją ode mnie na rok czasu i nawet zapłacił mi za wszystko z góry.