profil aluminiowy

Montaż półki wykonanej z profili alumniowych

W ubiegłym miesiącu można powiedzieć, że miałem zadanie bojowe do wykonania. Moja żona mianowicie zażyczyła sobie, abym w przedpokoju zamontował półkę aluminiową. Nie bardzo muszę się przyznać, chciało mi się to zrobić, ale nie miałem innego wyjścia, ponieważ żona dręczyła mnie owym tematem już od kilku miesięcy, także chciałem mieć po prostu święty spokój i w dzień wolny od pracy musiałem tą półkę w przedpokoju zamontować.

Profil aluminiowy łatwo się montuje

profil aluminiowyNa szczęście pomógł mi mój syn, bo bez niego niestety bym sobie nie poradził. Nie było to takie łatwe, jak mi się na samym początku wydawało. Musieliśmy na początku zamontować przy półce kątownik aluminiowy, co na całe szczęście poszło nam na prawdę bardzo sprawnie. Niestety w przeciwieństwie do kątownika profile aluminiowe już nie są takie łatwe do zamontowania. Powiem całkiem szczerze, że wydawało mi się, że solidny profil aluminiowy nie jest ciężki do zamontowania, ale niestety się myliłem. Wprawdzie nigdy takich profili nie montowałem, ale wielokrotnie widziałem, jak takie aluminium profile są montowane i generalnie nie wydawało mi się, żeby było to coś wybitnie trudnego do zrobienia. Myślałem, że z zamontowaniem tej półki zejdzie mi godzina, no może góra dwie, ale tu zeszło praktycznie na tym pół dnia. Jakby mój syn mi przy tym montażu nie pomógł, to nawet nie chcę myśleć ile by mi na tym wszystkim zeszło. Mój syn na początku mówił mi, że on ma kolegę, który może się tym zająć i nie trzeba mu będzie wiele zapłacić.

Jednakże wiecie, jak to jest, gdyby ktoś zrobił to, wtedy ucierpiałaby na tym znacznie moja duma, a na to nie mogłem sobie przecież pozwolić. Teraz żałuję, no ale cóż trzeba się przecież uczyć na błędach. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki pomocy syna półka została zamontowana i teraz żona jest zadowolona.