Najlepsze auto na akumulator

 

Rodzice, którzy decydują się na zakup dla dziecka pojazdu zasilanego elektrycznie, mają do wyboru trzy rodzaje tychże zabawek. Są to przede wszystkim samochody osobowe typu sedan lub terenowe oraz trzykołowe motocykle.

Jakie wyposażenie mają samochody terenowe?

auto na akumulator terenoweWszystkie pojazdy na akumulator mają możliwość samodzielnego kierowania lub zdalnego przy pomocy pilota. Z wyglądu przypominają do złudzenia prawdziwe samochody, dlatego nie ma się co dziwić, że tak bardzo się podobają dzieciom. Jeżeli mieszkamy w mieście, to najlepiej kupić auto typu sedan, ponieważ ma niskie zawieszenie i małe koła, dzięki czemu świetnie się sprawdza na równej nawierzchni takiej jak asfalt, alejka w parku czy chodnik. Jeżeli natomiast mieszkamy w domu i mamy ogród, to najlepsze będzie auto na akumulator terenowe, które ma znacznie wyższe zawieszenie i duże koła, przez co doskonale sobie radzi z nierównym terenem trawiastym, kamienistym czy piaszczystym. Wyposażenie takiego pojazdu stanowią wygodne fotele z pasami bezpieczeństwa, boczne lusterka, kierownica z klaksonem czy przednio oraz tylne światła led. Wiele modeli posiada wbudowane w kierownicy efekty dźwiękowe, które sprawiają, że jazda samochodem jest jeszcze przyjemniejsza. Mogą mieć także wyjście USB, dzięki któremu maluch może słuchać swojej ulubionej muzyki podczas przejażdżki. Auta terenowe są nieco większe niż popularne sedany i często mają niewielki bagażnik na rzeczy dziecka. To co je wyróżnia, to także otwierane drzwi od strony kierowcy i pasażera.

Zakup takiego pojazdu jest niemałym wydatkiem, ponieważ najtańsze modele kosztują około kilkuset złotych. Jednak radość dziecka z takiego samochodu jest nie do opisania. Z pewnością samochód może być świetną alternatywą dla rowerka czy hulajnogi.